Supplementler


Kompleks Kreatin Ne Zaman Kullanılır?

Kompleks Kreatin Nedir?

Kreatin, en çok bilinen takviyelerden biridir vücut geliştirirciler tarafından sıkça kullanılır. Kompleks kreatin birden fazla ve farklı kreatin türlerini içerir, bu yüzden performansı ve iyileşmeyi destekleyebilir. Kompleks kreatinlerin içerdiği kreatin türleri genellikle kreatin monohidrat, kreatin piruvat, kreatin hidroklorür (HCL) ve kreatin magnezyum şelattır.

Kompleks Kreatin Ne Zaman Kullanılır?

Kompleks kreatin genellikle antrenmandan 30 dakika önce bir ölçek olarak kullanılması önerilmektedir. Fakat egzersiz yoğunluğuna ve diğer özelliklere bağlı olarak, antrenman günleri sabahları ve antrenmandan 30 dakika önce olmak üzere iki farklı zamanda da kullanılabilir. Kompleks kreatin takviyeleri kullanırken ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurun, özellikle güvenilir ve bilinirliği yüksek markaları tercih edin.

Kompleks kreatin hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için “Kompleks Kreatin Nedir, Ne İşe Yarar?” yazımızı okuyabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kompleks Kreatin Ne Kadar Süre Kullanılır?

Kompleks kreatin kullanım süresinde bir sınır yoktur ancak tavsiye edilen dozdan fazla kullanılması önerilmez. Kompleks kreatin kullanmadan önce gıda takviyesi üzerindeki kullanım bilgileri okunmalıdır.

Kompleks Kreatin Spor Yapmadan Kullanılır mı?

Spor yapmadığınız dönemlerde kompleks kreatin takviyesi almanıza gerek yoktur.

Not: Herhangi bir sağlık sorununuz var ise gıda takviyelerini kullanmadan önce doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz.

Güncellenme Tarihi : 23.11.2021
Yayınlanma Tarihi : 26.02.2019
FIT TEST

İhtiyacın Olanı Biz Biliyoruz! Sen de Öğrenmek İstersen

HEMEN TESTE BAŞLA

YÜKLENİYOR..