Supplementler
Muscle Station Fit Snack Protein Bar Coconut 40 Gr 24 Adet
%6
İndirim

144 TL

135 TL

Puanı: 84/100

Muscle Station Protein Bar Chocofusion 65 Gr 12 Adet
%6
İndirim

170 TL

159 TL

Puanı: 85/100

Multipower %50 Protein Bar 50 Gr
%6
İndirim

16 TL

15 TL

Puanı: 91/100

Uniq2go Peanut XXL Protein Bar 67 Gr 12 Adet
%34
İndirim

143 TL

95 TL

Puanı: 84/100

Muscle Station Fit Snack Protein Bar Coconut 40 Gr 1 Adet
%14
İndirim

7 TL

6 TL

Puanı: 84/100

Muscle Station Protein Bar Lime 65 Gr 12 Adet
%6
İndirim

170 TL

159 TL

Puanı: 85/100

Protein bar genellikle yüksek protein ve düşük karbonhidrat oranı ile ön plana çıkan, son yıllarda sporcuların dışında sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgilenen kişilerin de tüketimini arttırdığı bir sağlıklı atıştırmalık çeşididir. Paketli gıdaların yüksek kalorisi ve sağlıksız besin değerlerinden arındırılmış hem lezzetli hem besin değeri kuvvetli içeriği ile protein barlar hızla sporcuların güvenini kazanmıştır. Tatlı krizlerine, ara öğünlere iyi gelen protein barlar birçok çeşide sahiptir. Çikolatalı protein barlar favori tercihlenden olsa da sporcu çikolatası diye bilinen bu ürünlere yoğun isteğin artması şekersiz protein bar, meyveli protein bar ve glutensiz protein bar gibi birçok sağlıklı bar seçeneğinin de üretilmesini sağlamıştır. En iyi protein bar ve sağlıklı bar seçeneklerini Supplementler.com'da bulabilirsiniz!

Protein Bar Nedir?

Protein bar, yüksek proteinli içeriğe sahip, yan ürün olarak meyve ve yemiş çeşitleri de içerebilen genellikle besin içeriği sporcuların ihtiyaçlarına yönelik olarak hazırlanmış sağlıklı atıştırmalık çeşitleridir. Gün içerisinde kalori kontrolüne önem veren biriyseniz, protein barlar her zaman tercihe edebileceğiniz atıştırmalıklardan olacaktır. Proteinden gelen güçlü besin içeriği pişman etmez ve aynı zamanda kalorisi raflarda görmeye alışık olduğumuz paketli gıdalara göre oldukça az olduğu için de tatlı krizlerinize en iyi gelebilecek alternatiflerdir. 

Sağlıklı bar markaları özellikle son yıllarda artan sağlıklı yaşam trendi ve spor bilincine uyarak sporcu gıdalarının çeşitlenmesi için üretim yapmaktadır. Protein barlar da bu yoğun istek üzerine farklı birçok içeriğe sahip çeşitlerde üretilmeye başlanmıştır. En iyi protein bar markaları arasında yıllardır sporcuların yanında olan ve protein tozu gibi önemli takviyeleri üreten markaların yanı sıra, sağlıklı yaşam trendi içerisinde yeni doğan ve sağlam adımlar ile sektörde adından sözettiren markalar da bulunmaktadır. Artan talep sağlıklı atıştırmalık alternatiflerinin çeşitlenmesini sağlamaktadır. Sadece meyve, yer fıstığı ya da çikolata gibi aroma çeşitliliği değil, vitaminli protein bar, kolajen destekli protein bar gibi diğer fonksiyonel atıştırmalıkların da doğması sporcuların ihtiyaçlarına uyum sağlayan tatlı alternatiflerine ulaşmasını sağlamaktadır. proteinli barlara ek olarak proteinli gofret ürünleri de sevilen atıştırmalıklar arasındadır.

Protein Bar Araştırmaları

Birçok firma protein bar yapımında ana içerik olarak whey ya da soya proteini kullanmaktadırlar. Her iki protein çeşidi de atletlerin yağsız kas kütlesi edinmelerinde yardımcı olmaktadır. Ağırlık antrenmanları yapanlar üzerine yapılan bir çalışmada, günde üç kez normal beslenme düzenlerine ek olarak protein barı tüketen katılımcıların, yağsız vücut kütlelerinde protein almayanlarla kıyaslandığında artış sağladıkları görülmüştür.1

2011 yılında “Obesity” dergisinde yayınlanan bir çalışma, katı formda protein tüketiminin sıvı halde protein almaya kıyasla açlığı daha kolay bastırdığını bulmuştur.

Protein Bar Kullanım Miktarı

Antrenmandan önce ya da sonra, özellikle de protein karışımını hazırlayamayacağınız bir durumda protein barlarını tüketebilirsiniz. Günün herhangi bir anında da günlük protein miktarınızı tutturmak amacıyla tüketilebilirsiniz. Bu ürünlerin genellikle protein miktarı bir tatlıda olması gerekenin çok üstündedir ve şeker miktarı yok gibidir ancak karbonhidrat içeriği biraz daha yüksek ürünleri kardiyo çalışmaları öncesi tüketmek daha doğru olabilir. 

Kaynakça:

1.http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15588291

YÜKLENİYOR..

;