Supplementler
Muscle Station Supreme Crunchy Protein Bar 40 Gr 24 Adet
%50
İndirim

380 TL

190 TL

Puanı: 83/100

Uniq2go Peanut XXL Protein Bar 67 Gr 12 Adet
%7
İndirim

150 TL

140 TL

Puanı: 84/100

Uniq2go Fıstık Ezmeli Protein Midi Bar 40 Gr 16 Adet
%26
İndirim

145 TL

108 TL

Puanı: 77/100

Uniq2go Power Bademli Protein Midi Bar 38 Gr 16 Adet
%26
İndirim

145 TL

108 TL

Puanı: 78/100

Uniq2go In Love Kakaolu ve Muzlu Protein Bar 32 Gr 12 Adet
%12
İndirim

80 TL

70 TL

Puanı: 80/100

Uniq2go Chocodark Fındıklı Protein Bar 38 Gr 16 Adet
%26
İndirim

145 TL

108 TL

Puanı: 77/100

Uniq2go Tatlı Ekşi Pre-Probiyotik Protein Bar 38 Gr 16 Adet
%26
İndirim

145 TL

108 TL

Puanı: 75/100

Multipower %50 Protein Bar 50 Gr

40 TL

Puanı: 91/100

Uniq2go Choconut Mini Bar 25 Gr
%29
İndirim

7 TL

5 TL

Puanı: 73/100

Uniq2go Choconut Yer Fıstıklı Mini Bar 25 Gr 16 Adet
%24
İndirim

85 TL

65 TL

Puanı: 74/100

Protein Bar

Protein bar yüksek protein ve düşük karbonhidrat oranı ile ön plana çıkan, yalnızca sporcuların değil sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgilenen kişilerin de tükettiği, sağlıklı atıştırmalık çeşididir. Paketli gıdaların yüksek kalorisi ve sağlıksız besin değerlerinden arındırılmış protein barlar hızla sporcuların güvenini kazanmıştır. Çikolatalı protein barlar favori tercihlenden olsa da şekersiz protein bar, meyveli protein bar ve glutensiz protein bar gibi birçok sağlıklı bar seçeneği de bulunuyor.

Protein Bar Çeşitleri

Sağlıklı bar markaları özellikle son yıllarda artan sağlıklı yaşam trendi ve spor bilincine uyarak sporcu gıdalarının çeşitlenmesi için üretim yapmaktadır. Protein barlar da bu talep üzerine farklı birçok içeriğe sahip çeşitlerde üretilmeye başlanmıştır. Birçok firma protein bar yapımında ana içerik olarak whey protein ya da soya proteini kullanmaktadırlar. Her iki protein çeşidi de atletlerin yağsız kas kütlesi edinmelerinde yardımcı olur. Protein tozu formunda da tüketilen bu içeriklerin toz olarak kullanıldığındaki emilim süresi barlara kıyasla çok daha kısadır; ancak kullanım şekilleri birbirinden çok farklıdır. Protein tozu düzenli kullanım gerektirirken protein barlar ara öğünde ya da günün herhangi bir saatinde tüketilebilen sağlıklı atıştırmalıklardır.

En iyi protein bar markaları arasında yıllardır sporcuların yanında olan ve protein tozu gibi önemli takviyeleri üreten markaların yanı sıra, sağlıklı yaşam trendi içinde yeni doğan ve sağlam adımlar ile sektörde adından sözettiren markalar da bulunmaktadır. Artan talep sağlıklı atıştırmalık alternatiflerinin çeşitlenmesini sağlamaktadır.

Sadece meyve, yer fıstığı ya da çikolata gibi aroma çeşitliliği değil, vitaminli protein bar, kolajen destekli protein bar gibi diğer fonksiyonel atıştırmalıkların da doğması sporcuların ihtiyaçlarına uyum sağlayan tatlı alternatiflerine ulaşmasını sağlamaktadır. Proteinli barlara ek olarak proteinli gofret ürünleri de sevilen atıştırmalıklar arasındadır.

Protein Bar Fiyatları

Protein bar fiyatları; aroma çeşitlerinden gramajlarına, markalarından içerdikleri ham maddeye kadar pek çok özelliğe göre değişebilir. Antrenman sonrasında ya da ara öğünlerinizde sağlıklı atıştırmalık olarak tüketilen protein barları Supplementler.com üzerinden keşfedebilirsin. Birbirinden farklı markaların her bütçeye ve damak tadına uygun çeşitleri bulunuyor.

Multipower, Muscle Cheff, Uniq2go, Muscle Station gibi tanınan markaların yanı sıra Supplementler güvencesiyle üretilen protein bar çeşitlerinden damak tadına uygun olanı %100 orijinal ürün garantisi, ve üyelere özel pek çok farklı imkanlarla satın alabilirsin.


Sıkça Sorulan Sorular

Protein Bar Nedir?

Protein bar, yüksek proteinli içeriğe sahip, yan ürün olarak meyve ve yemiş çeşitleri de içerebilen genellikle besin içeriği sporcuların ihtiyaçlarına yönelik olarak hazırlanmış sağlıklı atıştırmalık çeşitleridir.1 Proteinden gelen güçlü besin içeriği pişman etmez ve aynı zamanda kalorisi raflarda görmeye alışık olduğumuz paketli gıdalara göre oldukça az olduğu için de tatlı krizlerinize en iyi gelebilecek alternatiflerdir. “Protein Barın Faydaları Nelerdir?” yazımızdan detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Protein Bar Nasıl Kullanılır?

Antrenmandan önce ya da sonra, ara öğünlerde, ya da protein karışımını hazırlayamayacağınız bir durumda protein barlarını tüketebilirsiniz. Ağırlık antrenmanları yapanlar üzerine yapılan bir çalışmada, vücutta kas kütlesinin artırılması ve kemiklerin normal fonksiyonlarının korunması için günde üç kez normal beslenme düzenlerine ek olarak protein bar tüketen katılımcıların, yağsız vücut kütlelerinde protein almayanlarla kıyaslandığında artış sağladıkları görülmüştür (*).

*26.01.2017 tarihli ve 29960 sayılı mükerrer Resmi Gazete'de yayımlanan Türk Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği


Kaynakça:

1. Soy versus whey protein bars: effects on exercise training impact on lean body mass and antioxidant status. Nutrition Journal, 2004.

2. Composition of Food. Food Data Central, 2021

YÜKLENİYOR..

;