Supplementler

Sık Sorulan Sorular

Supplementler.com güvenilir midir?

Supplementler.com 2006’dan itibaren sporcu gıdaları alanında tüketicileri Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen markaları ile buluşturan, Türkiye’nin bu alanda en eski ve en büyük e-ticaret platformudur. Supplementler.com’da müşterilerimize 3D secure ve SSL sertifikaları ile %100 güvenli alışveriş yapabilme imkânı sunmaktayız.

Dikey Vitamin nedir?

Dikey Vitamin Kozmetik ve Gıda Takviyeleri Paz. Tic. A.Ş, şirketimizin ticari ünvanıdır.

Fitmoda ve Vitaminler de sizin siteniz midir?

Evet, her iki site de bize ait olup Dikey Vitamin Kozmetik ve Gıda Takviyeleri Paz. Tic. A.Ş bünyesinde hizmet vermektedir.

Üye olmak ücretli midir?

Sitemize üye olmak ücretsizdir. Sipariş verebilmek, indirim, kampanya ve promosyonlardan haberdar olmak ve sizlere sunmuş olduğumuz avantajlardan faydalanabilmek için hemen üye olabilirsiniz.

Üyelik bilgilerimi nasıl güncelleyebilirim?

Üyelik bilgilerinizi, sitemize giriş yaptıktan sonra Hesabım menüsü altından güncelleyebilirsiniz.

Üyelere sunulan avantajlar nelerdir?

Sitemize üye olan kullanıcılarımız hemen her üründe sunulan hediye opsiyonlarından yararlanmaktadır. Ayrıca kullanıcılarımızın alışveriş yaptıkça indirim kazandığı ödül programımız da mevcuttur. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Reklam, tanıtım vb. e-posta alıyorum. İletişim izinlerini nasıl değiştirebilirim?

Uzun süre siteye giriş yapmadım, üyeliğim silinir mi?

Hayır, üyeliğinizi iptal etmediğiniz sürece silinmez. 

Üyeliğimi iptal ettikten sonra tekrar siteye kayıt olabilir miyim?

Evet, yeni bir üyelik oluşturup tekrar kayıt olabilirsiniz. Fakat iptal ettiğiniz üyeliğinizin e-mail adresini tekrar kullanamazsınız.

Satılan ürünler garantili midir?

Supplementler.com, satışını gerçekleştirdiği tüm ürünleri resmi Türkiye ithalatçılardan temin etmekte olup, tüm ürünlerin gerçek menşeilerinden tedarik edilmesine özen göstermektedir. Kurulduğu günden bu yana Supplementler.com, sattığı her ürünle ilgili müşterilerden gelen potansiyel yorum ve şikayetleri en iyi şekilde cevaplamaya çalışmıştır.

Sattığınız ürünlerin bandrolü var mıdır?

Türkiye Cumhuriyeti’ne ithal edilen sporcu gıdaları ürünlerinde bandrol uygulaması gibi bir uygulama bulunmamaktadır. Satışını gerçekleştirdiğimiz tüm ürünler, T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından konulan kural ve kanunlara uygun olarak ithal edilmektedir.

Ürünün kapak altı koruma kağıdının açık veya tam yapışmamış olmasının sebebi nedir?

Ürünler firmamıza direkt olarak, hiçbir süreçte açılmadan gelip aynı şekilde açılmadan müşterilerimize gönderilmektedir. Dış kapağının etrafında açılmadığına dair koruma ambalajı olan ürünlerde dahi jelatinin tam yapışmadığını görebilirsiniz. Bunun sebebi, yapıştırıcı maddenin sağlık açısından herhangi bir risk teşkil etmemesi için minimum miktarda veya hiç kullanılmamasıdır.

Menşei ABD olan birçok markada kapağın altında herhangi bir koruyucu kâğıt ya da jelatin bulunmaması üretim standartları gereği normal bir durumdur.

Menşei Avrupa olan ürünlerde ise, kapağın altında bulunan kâğıt ya da jelatin pres yöntemi ile makineler tarafından kapatılmaktadır. Ayrıca kâğıt ya da jelatinin yapışkanlık etkisi zaman ile zayıflamaktadır. Avrupa'daki diğer kullanılan bir yöntem ise kapak açıldığı zaman jelatinin beraberinde kısmen çıkmasıdır. Yapışkanların sağlık açısından sorun yaratmaması için yakın zamanda Avrupa’da da jelatin veya kâğıt kullanımının sona ermesi öngörülmektedir.

Etiketin üzerinde kapatmaların veya bantlamaların olmasının sebebi nedir?

Ürün etiketlerinin üzerindeki bantların sebebi T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Etiket Tebliği kapsamında Tüketiciye korumak adına gümrükte zorunlu tutulan bir işlemdir.

Süreç aşağıdaki şekilde işler:

 1. Yurt dışından ithal edilen ürünler gümrüğe kadar orijinal etiketi ile gelirler
 2. Ürünler gümrüğe gelince, gümrük memurları Etiket Tebliği’ne uygunluğunu kontrol eder
 3. Gümrük memurları, ürünlerin Etiket Tebliği’ne uygun olması için talimat verir ve resmi ithalatçı firmalarının görevlileri tarafından kapatılmalar yapılır. Örneğin;
  • Kaslı Erkek Silüeti
   • Gümrük memuru bunun kapatılmasını isteyebilir
   • Gerekçe:  ''Bu ürünü kullanan herkes bu silüetteki vücuda ulaşamaz''
  • Muscle, Monster vb. yazılar
   • Gümrük memuru yazının tamamımın veya bir parçasının kapatılmasını isteyebilir
   • Gerekçe: ''Monster kelimesi Türkçede canavar demek" bu ürünü kullanan kişi canavar gibi olmayacak
  • Kapatmaların, veya tüm etiketi baştan basma zorunluluğunun asıl sebebi ürünlerin üzerindeki yazıların müşteriyi yanlış yönlendirmemesi içindir
 4. Gümrük Memuru değişikliklerin kontrolünü sağlar ve ürünleri serbest bırakır

Supplementler.com’dan satın aldığınız ürünlerin hepsi %100 orijinaldir. Ürünlerin üzerinde gerek T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı onayı ve izin numaraları, gerekse üretici firmanın ürüne dair barkod ve lot numaraları yer almaktadır.

Ürün yorumum neden onaylanmadı?

Yorumlarınız incelenerek ortalama 72 saat içerisinde yayınlanmaktadır. Küfür, hareket edici sözler, marka kimliğini zedeleyici yorumlar onaylanmamakta ve yayına alınmamaktadır.

Ürün aboneliği, Abone Ol & Kazan nedir?

Abone ol & Kazan, düzenli olarak almak istediğiniz ürünlerin siparişini bir kere vererek, belirlemiş olduğunuz periyotlarda ürünün otomatik olarak elinize geçmesini sağlayan ve sürpriz hediyeler kazandıran bir hizmettir. Abone ol & Kazan ile ilgili verdiğiniz periyot, adres, ürün adedi ve ödeme tipini istediğiniz zaman güncelleyebilir, ürünün kargoya verilmediği takdirde siparişi durdurabilir ve dilediğiniz zaman tekrar başlatabilirsiniz. Detaylı bilgi için Abone ol & Kazan sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ön sipariş nedir?

İleri bir tarihte stoklarımıza girecek ürünün, tarafınızca öncelikli olarak satın alınabilmesi işlemine “ön sipariş” denir.

Ön siparişlerimde kredi kartı ile ödeme seçeneğini tercih etmem halinde ürün bedeli kredi kartımdan ne zaman tahsil edilecektir?

Ön siparişlerinizde kredi kartı ile ödeme seçeneğini tercih etmeniz halinde ürün bedeli, ürünün stoklara girdiği tarihte kredi kartınızdan tahsil edilecektir. Stok durumuna göre supplementler.com, ön siparişi iptal etme veya müşterinin onayı ile siparişin içeriğini değiştirme hakkına sahiptir.

Ön siparişlerimde havale veya eft ile ödeme seçeneğini tercih etmem halinde ürün bedeli ne zaman ödenecektir?

Ön siparişlerinizde havale veya eft ile ödeme seçeneğini tercih etmeniz halinde, ilgili ürün stoklarımıza giriş yaptığında tarafınıza bilgilendirme e-postası iletilecektir. Ödemelerinizin en geç bilgilendirme e-postasının iletildiği tarihten itibaren yedi gün içerisinde yapılması gerekmektedir. Aksi halde siparişiniz iptal edilecektir.

Sipariş verirken sorunlar yaşıyorum, ne yapmam gerekir?

Sipariş verirken yaşadığınız tüm sorunlarla ilgili olarak, Türkiye’nin her yerinden, başına herhangi bir kod eklemeden 444 1 348 (FIT) numaralı müşteri destek hattımızdan veya [email protected] e-posta adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Siparişim ne zaman kargoya teslim edilir?

Siparişlerinizi, hafta içi saat 18:00’den (Ziraat Bankası havaleli siparişleriniz için 17:30' dan) önce, cumartesi günleri ise saat 13:30’dan (Ziraat Bankası havaleli siparişleriniz için 13:00'dan) önce verdiğiniz takdirde aynı gün içerisinde kargoya teslim ediyoruz.

Siparişimin kargoya verildiğini nasıl anlayacağım?

Siparişiniz kargoya teslim edildiğinde sistemde kayıtlı cep telefonunuza gönderi takip numaranız sms ile iletilmektedir. Ayrıca üyeliğinize giriş yaparak da siparişinizin güncel durumunu kontrol edebilirsiniz.

Sipariş kargo takibini nasıl yapabilirim?

Cep telefonunuza gelen kargo takip numarası ile ilgili kargo şirketi üzerinden ya da üyelik bilgileriniz ile sitemize giriş yaparak sipariş durumu üzerinden kargonuzun takibini sağlayabilirsiniz.

Fatura adresi ile teslimat adresi farklı olabilir mi?

Evet, farklı olabilir. Siparişinizi oluştururken adres adımında ya da üyeliğinize giriş yaparak adreslerim menüsü altından bu güncellemeyi yapabilirsiniz.

Siparişim ne zaman kargoya verilir ve kaç günde teslim edilir?

Hafta içi saat 18:00’den, Cumartesi günleri ise saat 13:30’dan önce verdiğiniz siparişleriniz aynı gün içerisinde kargoya teslim edilir. Kargo kaynaklı bir gecikme söz konusu olmadığı takdirde İstanbul içi siparişleriniz 1 iş günü içerisinde, İstanbul dışı siparişleriniz ise 2 iş günü içerisinde teslim edilmektedir.

Siparişim ben adresimde yokken gelmiş ne yapmalıyım?

Adresinizde bulunamadığınızdan dolayı siparişiniz teslim edilemediyse, ilgili kargo şirketinin adresinize en yakın şubesinden 3 gün içerisinde kargonuzu teslim alabilirsiniz.

Hangi kargo firması ile çalışıyorsunuz?

Türkiye’nin yaygın dağıtım ağına sahip iki kargo şirketi, Aras Kargo ve Yurtiçi Kargo ile çalışıyoruz.

İstediğim kargo firmasını kullanabilir miyim?

Evet, siparişinizi oluştururken anlaşmalı olduğumuz kargo şirketlerinden dilediğinizi seçebilirsiniz.

Teslimat adresinden bana ulaşılamazsa başkasına teslimat yapılabilir mi?

Kargo şirketleri genelde adrese teslimat gerçekleştirmektedir. Teslimat adresinde bulunan herhangi birine siparişiniz teslim edilebilir. Fakat bazı şubeler kendi işleyişleri sebebi ile sadece adreste bulunan alıcıya teslimat gerçekleştirebilir. Böyle bir durumda siparişiniz dağıtıma çıkmadan önce alıcı değişikliği talebinizi [email protected] mail adresimize iletebilirseniz kargo şirketi ile görüşerek yardımcı olmaya çalışabiliriz.

Kargoda ürüne zarar gelirse sorumluluk kime aittir?

Bu noktada süreci doğru işletmek problemin en kısa sürede çözülmesi adına oldukça önemlidir. Siparişlerinizin tamamı uzman ekiplerimiz tarafından özenle paketlenerek ilgili kargo şirketine teslim edilmektedir. Ürünleriniz, kargo şirketinin iki farklı aktarma merkezinden geçerek sizlere teslim edilmektedir. Bu nedenle taşıma sırasında ürünlerde açılma/patlama gibi sorunlar çok nadir de olsa yaşanabilmektedir. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak için paketinizi teslim alırken kontrol etmeniz, herhangi bir sorunda ise tutanak ile birlikte kargo görevlisine iade etmeniz oldukça önemlidir. Aksi halde sorumluluk maalesef siz müşterilerimize ait olmaktadır.

Resmî tatil günlerinde teslimat yapılıyor mu?

Resmî tatillerde kargo şirketleri hizmet vermediği için teslim yapılmamaktadır.

Hafta sonu verilen siparişler hangi gün kargolanmaktadır?

Cumartesi günleri saat 13:30’dan önce verilen siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilecektir. Kargo şirketlerinin pazar günleri faaliyet göstermemelerinden dolayı, pazar günleri verilen siparişleriniz pazartesi günleri kargoya verilecektir.

İade kapsamı dışındaki ürünler nelerdir?

Ambalajı açılmış/tahrip edilmiş/bozulmuş ürünlerin kanunda öngörülen haller dışında iadesi ve değişimi yapılamamaktadır.

Ürün iade politikanız nedir?

Siparişiniz sonrasında teslim aldığınız ürünü, kullanmadan, ambalajını açmadan/tahrip etmeden/bozmadan, teslim tarihinden itibaren on dört (14) günlük süre içinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz. Aldığınız ürünü belirtilen süreler içinde iade etmeden önce, [email protected] adresine ürün fatura numarası ve sipariş numaranızı içeren bir e-posta atmanız gerekmektedir.

İade başvurumun durumunu nasıl öğrenebilirim?

İade başvurunuzun durumunu, siparişinizin gönderi takip numarasını 444 1 348 (FIT) müşteri hizmetlerimiz üzerinden ileterek öğrenebilirsiniz.

İade/değişim kargo ücreti kim tarafından karşılanır?

İade/değişim işlemlerinde kargo ücreti firmamıza aittir.

İadem ne zaman geri ödenir?

Ürününüz iade koşullarına uygun şekilde tarafımıza ulaştığı takdirde iade süreciniz başlar. Ücretiniz, ödeme yaptığınız şekilde tarafınıza geri ödenir. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde ücretler, kartınızın ait olduğu bankaya bağlı olarak 3-5 iş günü içerisinde tamamlanır.

Siparişimi iptal edebilir miyim?

Henüz ödemeniz durumunuz onaylanmadı ise sitemize üye girişi yaparak siparişlerim menüsü altından siparişinizi iptal edebilirsiniz. İptal edemediğinizi siparişleriniz için ise [email protected] mail adresimize talebinizi iletebilirsiniz.

Kapıda ödeme tahsilat ücreti var mıdır?

Kapıda nakit veya kapıda kredi kartı ile gerçekleştirilen ödemelerde sipariş tutarınız üzerine KDV dahil 30 TL’lik bir "kapıda tahsilat ücreti" eklenerek tarafınıza faturalanır. Bu bedel, kargo bedelinden bağımsız olup tamamen kapıda tahsil edilen ücretin şirketimize ulaştırılması aşamasındaki masrafların karşılanması için kargo şirketleri tarafından tahsil edilen bir ücrettir. Sipariş tutarından veya siparişteki ürün sayısından bağımsız olup sipariş başına alınmaktadır.

%5 havale indirimi tüm ürünler için geçerli midir?

Evet. %5’lik havale indirimi stışa sunduğumuz tüm ürünlerimizde geçerlidir.

Kredi kartı puanı ile ödeme yapabilir miyim?

Maalesef, kredi kartı puanı ile ödeme yapılmamaktadır.

Kredi kartımdan çift çekim yapıldı, ne yapmalıyım?

Çift ücret çekimi gibi problemler, düşük ihtimal de olsa internetinizin anlık kesilmesi, bankanızın ödeme işleminde anlık verdiği başarılı mesajının gecikmesi gibi durumlarda meydana gelebilir. Böyle bir durumla karşılaşıldığında 444 1 348 (FIT) müşteri hizmetleri ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Ödeme aşamasında sorun yaşıyorum. Neden olabilir?

Ödeme ile ilgili yaşadığınız sorunun birçok sebebi olabilir. Bu sorunun kaynağını doğru tespit edip çözümünü sağlayabilmemiz için 444 1 348 (FIT) müşteri hizmetleri ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Havale veya EFT yapabileceğimiz hesap numaralarınız nelerdir?


Garanti Bankası: Şube Kodu : 448 Hesap No: 6277540 / IBAN: TR67 0006 2000 4480 0006 2775 40

İş Bankası: Şube Kodu : 1223 Hesap No: 0595098 / IBAN: TR18 0006 4000 0011 2230 5950 98

Akbank: Şube Kodu : 645 Hesap No: 348151 / IBAN: TR15 0004 6006 4588 8000 3481 51

Denizbank: Şube Kodu : 2100 Hesap No: 6773603-351 / IBAN: TR05 0013 4000 0067 7360 3000 01

Finansbank: Şube Kodu : 1037 Hesap No: 35727888 / IBAN: TR35 0011 1000 0000 0035 7278 88

PTT: Şube Kodu : Hesap No: 9742231 / IBAN:

Yapı Kredi Bankası: Şube Kodu : 1012 Hesap No: 90417349 / IBAN: TR56 0006 7010 0000 0090 4173 49

Ziraat Bankası: Şube Kodu : 2250 Hesap No: 61594433 / IBAN: TR 5400 0100 2250 6159 4433 5005

Halk Bankası: Şube Kodu : 823 Hesap No: 10260326 / IBAN: TR33 0001 2009 8230 0010 2603 26

TEB: Şube Kodu : 29 Hesap No: 92844207 / IBAN: TR13 0003 2000 0000 0092 8442 07

Hesap sahibi: Dikey Vitamin Kozmetik ve Gıda Takviyeleri Paz. Tic. A.Ş

Online alışverişlerde güvenliği nasıl sağlıyorsunuz?

Sitemizden gerçekleştireceğiniz tüm alışverişlerinizde, bizimle paylaştığınız bilgilerin güvenliğini sağlamak adına sürekli güncellenen ve en yeni güvenlik teknolojilerine sahip sistemler kullanmaktayız.

Tüm işlemleriniz dünyada kart ve kart sahibi bilgilerinin korunması standartlarını belirlemek için kurulmuş olan PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standards) teknik ve operasyonel şartlarına uygun olarak gerçekleştirilmektedir.

Alışverişiniz esnasında bizimle paylaştığınız tüm hassas bilgiler SSL (Secure Sockets Layer) ile şifrelenerek tamamen güvenilir bir biçimde iletilmekte ve müşteri bilgilerinizin gizliliği korunmaktadır.

3D Secure nedir?

Kredi kartı veya banka kartı ile yapılan ödemelerde kart sahibinin kart güvenliğini sağlamak amacıyla bankaların firmalar ile yaptığı ortak çalışmaya 3D Secure denir. 3D Secure ile yapılan ödemelerde banka ve kullanıcı ekranında, banka tarafından sunulan özel bir 3D işlem ekranı açılır ve alışveriş yapılan kredi kartının sahibinin cep telefonuna sms ile onay kodu gönderilir.

Kredi kartımı kaydetmem güvenli midir?

Kredi kartı bilgileri e-ticarette ödeme altyapıları için kritik öneme sahip güvenlik standardı olan PCI-DSS sertifikalı sunucularda %100 güvenlik ile saklanmaktadır. PCI DSS Veri Güvenliği Standartları internetten alışverişte güvenlik standartlarını belirleyen ve seviyelere göre sertifikalar veren bir yapıdır.

Supplementler.com sadece internet üzerinden mi satış yapmaktadır?

Supplementler.com, kurulduğu günden bu yana internet odaklı bir perakende satış firması olmasının yanında fiziksel mağazaları ile de müşterilerine hizmet vermektedir. Türkiye’nin birçok kentinde mağazaları bulunan Supplementler.com, şu anda İstanbul'da Akasya AVM, Ataşehir, Bağdat Caddesi, Bakırköy, Beşiktaş, Beylikdüzü Migros, Cevahir AVM, City’s AVM, Demirören AVM, Etiler, İstinye Park AVM, Kanyon AVM, Mall of İstanbul AVM, Meydan AVM, Orjin Maslak Plaza, Pendik, Trump AVM, Vadi İstanbul AVM mağazaları ile tüketicilerin hizmetindedir. Tüm mağazalarımızın iletişim bilgileri için lütfen tıklayınız.

Online mağazada ve fiziksel mağazada ürünlerde fiyat farklılıkları var mıdır?

Hayır, herhangi bir müşterimizin mağdur olmaması amacı ile internet satış platformumuz ve mağazalarımız, satış koşulları açısından uyum gösterecek şekilde tasarlanmıştır.

Ödül programı nedir?

Üyelerimiz alışveriş yaptıkça ve ürün/sepet hediyelerine alternatif olarak ödül puan seçmeleri durumunda puan kazandığı ve kazandığı puanlar karşılığında farklı oranlarda indirime hak kazandığı bir uygulamadır.

Ödül programı nasıl çalışmaktadır?

Üyelerimiz alışveriş yaptıkça alışveriş miktarının 3 katı kadar puan kazanır. Ayrıca ürün/sepet hediyelerine alternatif olarak verilen ödül puanlar da hesabınıza eklenir. Toplanan puanlar üyeliğinizin bulunduğu seviyeyi belirler.

Supplementler ödül puanı ne işe yarar?

Gerçekleştirdiğiniz alışverişler ve hediye olarak seçtiğiniz ödül puanların birikmesi ile giderek artan oranlarda indirim hakkı kazanırsınız. Bu indirim, ürününüz sepetteyken otomatik olarak uygulanır.

İndirim tüm ürünlerde geçerli midir?

İndirim halihazırda indirimli olan ürünlerde ve kombinasyonlarda geçerli değildir. Ayrıca bu indirim farklı indirimlerle birleşmez. Fakat bu ürünleri satın alman durumunda puan kazanmaya devam edeceksin.

Hak kazandığım indirimleri mağazalarınızda kullanabilir miyim?

Maalesef bu indirimler yalnızca internet sitemiz üzerinden yapılan alışverişlerde geçerlidir.

Bir üründen en fazla kaç adet satın alabilirim?

Bir üründen en fazla 5 adet sipariş verilebilir. 5 adetin üzerindeki siparişleri Supplementler.com iptal etme hakkını saklı tutar.

YÜKLENİYOR..