Supplementler
104 ürün listeleniyor.

Spor Çanta

Fitness ve antrenman gibi belli amaçlara yönelik kullanımlarda tercih edilen spor çanta, artık günlük yaşantının ve modanın da bir parçası haline gelmiştir. Bu sebeple spor çanta tasarımlarında sadece fonksiyonellik değil, tasarım ve şıklık konuları da ön plana çıkar. Sporculara yönelik tasarlanan bu çanta modelleri, spor branşına yönelik özelliklere sahiptir. Bu sayede antrenman yaparken ya da spor salonuna giderken ihtiyaç duyulabilecek her şey (spor ayakkabı, takviyeler, antrenman kıyafetleri, spor ekipmanları vb.) rahatlıkla yerleştirilebilir.

Spor Çanta Modelleri

Antrenmandan iş hayatına, gün içinde ihtiyacın olan tüm eşyaları kolayca taşımanın en pratik yollu olan spor çantası, hem kadın hem de erkek kullanıcılar için güvenli ve konforlu kullanım imkanı sunan bir aksesuar. Küçük, büyük, farklı ebat ve özelliklere sahip spor çantası modellerini spor dışı gündelik hayatta kullanabilirsin. Sadece değerli eşyalarını taşıyabileceğin ebatlarda bel çantalarından yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını depolayabileceğin modellere, özel ayakkabı bölmeli büyük ebatlardan acil durum çantası gibi kullanabileceğin çok hafif sackpack modellerine kadar pek çok çeşit yer alıyor.

Erkek ve kadın sporcuların, spor yaparken yanlarında bulundurmak isteyecekleri malzemeler farklılık gösterebileceği için spor çantalar, erkek spor çantası ve kadın spor çantası olarak ayrı tasarımlara da sahip olabilir. Genel olarak erkek spor çanta kategorisinde yer alan modeller daha maskülen tasarımlara sahipken kadın spor çanta modelleri daha renkli ve aktif çizgilere sahiptir.

Spor çantalarının genel olarak su geçirmez özelliğe sahip olması tercih edilir. Bu sayede yağmurlu hava koşullarında spor salonuna giderken veya outdoor spor aktivitesi esnasında çanta içinde yer alan eşyaları sudan ve nemden korurlar.

Spor çantaların yeterli genişlikte olmaması, eksik malzeme taşıma ya da örneğin ayakkabılar için ekstra spor çanta taşıma durumların yaşanmasına neden olur. Geniş ve üstten fermuarlı spor çanta modelleri, içine ayakkabıları da alacak genişliğe sahiptir ve sadece spor salonunda kullanılacak olan ayakkabıların dış ortamın toz ve kirine maruz kalmasını önler.

Spor çantalar, tasarımlarına göre askılı spor çantalar, sırt çantaları, postacı çantaları, omuz çantaları ve bel çantaları olarak kategorilendirilir. Antrenman çantası, fitness çantası, yürüyüş çantası, trekking çantası gibi, kullanım amacına göre tasarlanan spor çantaları vardır. Sen de aradığın özelliklere sahip spor çantası çeşitlerini keşfetmek ve daha konforlu bir spor deneyimi yaşamak için Supplementler.com online mağazasını ziyaret edebilirsin.

Duffel Bag

Duffle bag çanta modelleri, fitness çantası olarak da adlandırılan özellikle spor salonuna gidilen günlerde en sık tercih edilen çanta modelleridir. Duffle bag modellerde genel olarak çok bölme ve cep yer alır. Hacimleri 25-28 lt aralığında değişen spor çantalarının bazıları spor ayakkabı için özel bölmelere sahiptir. Spor kıyafetleri, aksesuar ve ekipmanlarının yanı sıra günlük hayatta ihtiyaçlarını da kolayca yerleştirebileceğin bu çanta modellerini Supplementler.com online mağazasından kolayca inceleyebilirsin. MuscleCloth Elite Duffel Bag Silindir Spor Çanta, Adidas Linear Cf Duffel Spor Çanta, Kingsize Follow The King Spor Çanta ve Puma Gym Duffle Small Spor Çanta, keşfedebileceğin konforlu spor çantaları arasında öne çıkan modeller.

Bel Çantası

Bel çantası modelleri açık hava antrenmanlarını tercih eden sporcuların favori spor çanta modelleridir. Ebatları, kullanım kolaylıkları ve yürüyüş, koşu, trekking benzeri outdoor antrenmanlarda değerli eşyaları rahatça taşıma imkanı sunması ile öne çıkarlar.

Yerli üretimde kalitesiyle öne çıkan MuscleCloth markasının Running Belt Bel Çantası ve sporcuların favorisi Kingsize Nutrition markasının Kingsize Bel Çantası da koşu, trekking, yürüyüş gibi outdoor antrenmanlarda konforlu bir spor deneyimi yaşaman için özel olarak tasarlanan bel çantası modelleri.

Motor sporlarının yarışçı ruhunu tasarıma yansıtan Puma Ferrari Sptwr Race Bel Çantası, hem sportif hem şık modeller arasında yer alan Puma Core Up Waistbag Kadın Bel Çantası ve hem bel hem de kol çantası olarak kullanım imkanı sunan Under Armour Flex Waist Bag Bel Çantası dünyaca ünlü spor markalarının bel çantası modelleri arasında yer alıyor.

Sırt Çantası

Sırt çantası modelleri uzun yıllardır spordan okula, iş hayatından kısa seyahatlere kadar her an tercih edilen çanta modelleri arasındadır. Öğrenciyken kitap defter taşımanın en kolay yolu olan sırt çantaları, iş hayatında bilgisayar bölmeli sırt çantaları olarak hayatımızda kalmaya devam ederken, spor amaçlı kullanımda da sırt ve omutga sağlığı açısından vücudu destekleyen yapılara sahiptir. Spor amaçlı kullanılan sırt çantası modellerinin genel olarak yan kısımlarında file malzemeden bir cep yer alır. Bu bölme sayesinde protein tozu vb. ile hazırlanan sporcu içecekleri ve mataranı kolayca taşıyabilirsin. Bilgisayar bölmesi sayesinde hem ofis hem fitness malzemelerini yanında taşıyabilir ve işten spor salonuna ya da sabah spordan işe rahatlıkla geçebilirsin.

Supplementler.com online mağazasında yerli ve yabancı pek çok markanın sırt çanta çeşitleri yer alıyor. Puma Academy Backpack Sırt Çantası, Adidas Classic Camo Sırt Çantası gibi dünyaca ünlü markaların sırt çantası seçeneklerinin yanı sıra, fit yaşam felsefesini benimseyen ve ürün kalitesiyle öne çıkan yerli marka MuscleCloth’un Elite Sırt Çantası modelini de güvenle kullanabilirsin. Sporcuların konforu için özel tasarımlar üreten markanın bir diğer sırt çantası ise Termo Sırt Çantası. Sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmanın spor kadar önemli bir koşulu da beslenme. MuscleCloth markası sağlıklı beslenme alışkanlığını günlük yaşantısında devam ettirmek isteyenler için özel olarak termo çanta seti ile seni destekliyor.

Sırt çantası modelleri arasında hafifliği ile öne çıkan Sackpack çanta modelleri de Supplementler.com adresinde keşfedebileceğin ürünler arasında yer alıyor. Ayarlanabilir ip askıları ve son derece hafif yapısı ile outdoor antrenmanların, sahilde ya da yeni keşifler yapacağın bir şehir turunda üst düzey konfor sunan bir model. Supplementler.com İpli Çanta ve MuscleCloth Sackpack Spor Çanta, Supplementler’den keşfedebileceğin ürünler arasında öne çıkıyor.

Spor Çanta Markaları

Supplementler.com online mağazasında yer alan spor çanta markaları arasında Adidas, Puma, Reebok, Under Armour ve Universal gibi dünyaca ünlü spor markalarının yanı sıra; sporcuların en çok tercih ettiği, üretimde kullandığı hammadde kalitesiyle öne çıkan güvenilir ve deneyimli Supplementler, Kingsize Nutriton, MuscleCloth ve Hardline gibi yerli markalar da yer alıyor.

Erkek spor çanta modellerinden iç hacmi ve çoklu bölme özellikleri ile öne çıkan Kingsize Follow The King Spor Çanta; 27 lt kapasiteli ve rahat taşıma özelliğine sahip MuscleCloth Elite Duffel Bag Silindir Spor Çanta; matara ve shaker benzeri ihtiyaçları taşımayı kolaylaştıran yan ceplere sahip, kamuflaj desenli Adidas Classic Camo Sırt Çantası; hafifliği ve çift taraflı kullanım imkanı ile Supplementler.com İpli Çanta; hem işlevsel, hem de bel çantası ve çapraz çanta olarak kullanım imkanı sunan Under Armour Flex Waist Bag Bel Çantası ve küçük eşyaları taşımanın kolay bir yolunu sunan Puma Core Pop Sling Pouch Omuz Çantası Supplementler.com online mağazası spor çanta kategorisinin öne çıkan marka ve ürünlerinden yalnızca birkaçı.

Kadın spor çanta modellerinden en çok tercih edilen modeller arasında ise farklı desen seçeneleri ile dikkat çeken, işlevsel bölmeleri olan MuscleCloth Elise Kadın Spor Çanta; 22,5 lt hacimli ve bilgisayar bölmeli Adidas Id Sırt Çantası; nefes alan arka file panele sahip Under Armour Flex Waist Bag Bel Çantası ve spordan alışverişe her alanda kolaylık sağlayan Puma Core Pop Shopper Kadın Çanta modelleri yer alıyor.

Spor Çantası Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Spor çantalarda tercih edilen önemli özellik, sağlamlık ve dayanıklılıktır. Spor yaparken kullanılacak olan malzemeler, günlük çantaların taşıyacağı ağırlığın üstüne çıkabilir. Kaliteli ve sağlam bir spor çanta bu ağırlığı dengeli ve rahat şekilde taşımayı kolaylaştırır.

Bu çantaların öne çıkan bir diğer özelliği ise, özel bölmeleri sayesinde antrenman süresinde kullanılacak olan takviyelerin, besinlerin ve içeceklerin rahatlıkla taşınmasını sağlamasıdır.

Spor çantası seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta spor branşına ve yoğunluğuna uygun bir seçim yapılmasıdır. Fitness ve spor salonu çalışmalarına ağırlık veren kişilerin salona özel ayakkabı ve kıyafetlerini taşıyabileceği duffle bag çantaları tercih etmesi önerilirken, iş ve sporu bir arada yürüten kişilerin bilgisayar bölmesine sahip sırt çantalarını ve spor çantalarını tercih etmesi önerilir. Koşu ve trekking tercih eden sporcular ise bel çantası modellerini veya sackpack tarzı hafif modelleri seçebilir.

Çanta kumaşı da bir diğer önemli özelliktir. Açık hava koşullarında spor yapan sporcuların su geçirmez kumaşları seçmeye dikkat etmesi önemlidir. Buna ek olarak, dumbble veya kettlebell gibi spor ekipmanlarını yanında taşıyan sporcuların olabildiğince hafif ya da taşıma sapları yastıklı, vücudu destekleyen modelleri tercih etmesi gerekir.

Son olarak, sağlıklı beslenmeye önem veren ve gün içindeki öğünleri yanında taşımayı tercih eden sporcuların termo çantaları seçmeye dikkat etmesi gerekir. Isıyı koruyan, yemek kaplarının düzenleme bölmelerine yerleştirebileceğin ve beraberinde soğutucu jellerin de yer aldığı MuscleCloth Termo Çanta Seti gibi ürünleri tercih etmen önemlidir.

Spor Çanta Fiyatları

Spor çanta fiyatları tasarımları, kullanım amaçları, modelleri, ebatları, kumaşları ve markaları gibi pek çok farklı detaya göre değişkenlik gösterir. Çantaların kullanım alanları, spor branşı ile uyumu, set olarak satılması, ürün fiyatlarını etkileyen önemli faktörlerdir. Supplementler.com online mağazasında kullanıcı ile buluşan spor çanta modelleri arasında su geçirmezlik özelliğine sahip modellerden termo özelliğe sahip modellere, sırt çantası, bel çantası ve duffel bag tarzı spor çanta modellerini keşfedebilirsin. Orijinal ürün garantisi ve üyelere özel kampanyalardan faydalanmak için Supplementler.com ziyaret edebilir ve ihtiyacın olan en uygun spor çanta modellerini güvenle satın alabilirsin.

 

Kaynaklar:

1-      Sports coverage : the handbook for the sports medicine clinician, NewYork, 2021

2-      Sports Fitness, Health Topics

3-      Nutrition and athletic performance, Health Topics

YÜKLENİYOR..