Supplementler
490 ürün listeleniyor.

Hacim Kazanmak

Hacim kazanma yani vücuda kas kütlesi ekleme hedefi iyi bir antrenmana ve planlı bir beslenme düzenine bağlı olarak ilerler. Sporcuların hedefleri doğrultusunda whey protein, gainer ve kreatin gibi gıda takviyelerini tercih ettikleri bilinmektedir.

Hacim ve Takviye İlişkisi

Spor yapan bireylerin genellikle whey protein, kreatin ve gainer gibi gıda takviyeleri tercih ettiğini, vücut geliştirme ve fitness dalına ilgisi olan pek çok kişi bilir. Sporculara ve fitness tutkunlarına yönelik gıda takviyeleri, bireylerin günlük kalori ve makro besin alımlarını pratik şekilde karşılamalarına olanak tanır. Bu ürünler, iyi planlanmış bir antrenman programıyla birlikte ele alınmalıdır. Hacim kategorisinde popüler olan gıda takviyelerini genel olarak inceleyecek olursak…

Gainer

Gainer ürünleri yüksek karbonhidrat ve protein içeriklerine sahip olan gıda takviyeleridir. Gainer ürünlerin içerisinde protein, vitamin, mineral ve amino asit karışımları da yer alabilir. Gainer hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Gainer Nedir? Nasıl ve Ne Zaman Kullanılmalıdır? başlıklı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Whey Protein

Whey protein, peynir üretimi sırasında ayrılan sütün yüksek protein değerine sahip sıvı kısmından elde edilir. Bu sıvı daha sonra birtakım işlemlerden geçirilerek toz haline getirilir ve whey protein tozu üretilir. Daha detaylı bilgi için tıklayın: Whey Protein Nedir?

Kreatin

Kreatin, et ve balıktan elde edilen ve vücut tarafından doğal olarak üretilen bir bileşendir. Yaş, cinsiyet ve beslenme alışkanlıklarına bağlı olarak kreatin seviyelerinde bireysel farklılıklar olabilir. Kreatin hakkında daha fazla bilgi edinmek için Kreatin Ne İşe Yarar? başlıklı yazıyı inceleyebilirsiniz.

BCAA

BCAA, yoğun antrenman sonrasında sporcuların daha çok dinlenme periyotlarında aldıkları bir amino asit desteği olarak bilinir. Açılımı dallı zincirli amino asitler olan BCAA; lösin, izolösin ve valinden meydana gelen amino asit grubunu ifade eder. BCAA hakkında bilgi almak için BCAA Nedir? başlıklı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Hacim Kazanmak Nedir?

Hacim kazanmak, vücuttaki kas hacmini artırarak vücudu geliştirmek olarak tanımlanabilir.


Hacim Kazanmak için Ne Yapmalı?

Hipertrofi amacı ile yapılan antrenmanlar ve düzenli beslenme bu konuda rol oynayabilir.


Hacim Ürünleri Nereden Satın Alınır?

Hacim hedefleri doğrultusunda kullanıldığı bilinen gıda takviyelerini fiziksel ve online mağazalar aracılığıyla satın alabilirsiniz. Takviye ürün içeriklerinin yer aldığı tabloyu, günde kaç defa ve nasıl kullanılacağına dair bilgiyi de yine online mağazalar aracılığıyla öğrenmek mümkündür. Ayrıca deneyimli satış temsilcilerinin bilgilerini paylaştığı fiziksel mağazalar aracılığıyla ürünlerin içeriklerine ve kullanım koşullarına dair ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Dilediğiniz gıda takviyesini Supplementler.com üzerinden ya da Supplementler mağazalarından satın alabilirsiniz.

 

Kaynaklar:

1. International Society of Sports Nutrition Position Stand: Safety And Efficacy of Creatine Supplementation ın Exercise, Sport, and Medicine, 2017

2. Effects of Whey Protein Alone or as Part of a Multi-ingredient Formulation on Strength, Fat-Free Mass, or Lean Body Mass in Resistance-Trained Individuals: A Meta-analysis, 2016

3. In a Single-Blind, Matched Group Design: Branched-Chain Amino Acid Supplementation and Resistance Training Maintains Lean Body Mass During a Caloric Restricted Diet, 2016


YÜKLENİYOR..

;