Supplementler
7 ürün listeleniyor.

Tribulus

Demir dikeni olarak adlandırılan Tribulus terrestris; Avrupa, Güney Asya, Afrika ve Avustralya'nın ılıman ve tropikal bölgelerine özgü çiçekli bir bitkidir. Tribulus, takviye olarak da satışa sunulmaktadır. Bu bitkideki protodioscin (saponin) yoğunluğu dünyada nerede yetiştirildiğine bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Tribulus Terrestris Ürün Çeşitleri 

İçeriği tribulus ekstresi ile oluşturulmuş, farklı etken maddeleri de içerebilen farklı tribulus ürünleri sektörde yer almaktadır. Tribulus ürün çeşitlerini Supplementler.com’da bir arada bulabilir, üyelere özel imkanlardan yararlanabilirsiniz.

En İyi Tribulus Markaları

Tribulus takviyelerinin üretiminde, sayısı azımsanmayacak oranda marka yer alır. Nature’s Supreme, Kingsize ve Big Joy gibi pek çok marka sektörde öne çıkar. Supplementler.com üzerinden yurt dışı merkezli üretim yapan markalara ve Türkiye menşeli markalara ait olan tribulus takviyelerine, daha ulaşılabilir fiyatlarla keşfedebilir ve dilediğiniz tribulus takviyesi çeşidini satın alabilirsiniz.

Tribulus Formları

Tribulus gıda takviyeleri genelde kapsül ve tablet formlarda karşımıza çıkar.

Kapsül

Kapsül formda yer alan tribulus takviyeleri, bir dış kabuk içerisinde yer alır. Kapsül formdaki takviyeler genelde tablet formundaki takviyelerden daha hızlı parçalanma eğilimi taşır. Tribulus takviyesini pratik şekilde almak isteyen insanlar tarafından tercih edilir.

Tablet

Tablet formlar, sindirim sisteminde parçalanmak üzere üretilmiş; katı, sert ve pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Gerekli durumlarda; kullanılan içerik ve takviye çeşidine göre değişmekle birlikte ikiye bölünerek de tüketilebilir. Tablet formda yer alan tribulus takviyeleri; kapsül formda olduğu gibi pratik olması nedeniyle de tercih edilir.

Tribulus (Demir Dikeni) Takviyelerinin Fiyatları

Pek çok takviye ürününde olduğu gibi tribulus takviyelerinin fiyatları da markasından içeriğinde yer alan diğer bileşenlere, ambalajdan gramaja ve kullanım formuna kadar geniş bir skalada yer alır. İncelediğiniz tribulus takviyesini %100 orijinal ürün garantisi, size özel indirimler, farklı ödeme imkanları ve aynı gün kargo seçeneği ile supplementler.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Tribulus Takviyesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tribulus takviyesi seçerken piyasada güvenilir olmasıyla öne çıkan markalara ait olan ürünler tercih edilmelidir. Ayrıca ürünlerin orijinal olup olmadığı da mutlaka kontrol edilmelidir. Onay ve izin numaraları, takviyeyi üreten firmanın ürüne dair barkod ve lot numaralarının yer alıp almadığı da yine dikkat edilmesi gereken konular içinde yer alır. Almış olduğunuz takviyeye ait ambalajın da deforme edilmeden ve bozulmadan size ulaşmış olması bu konuda önem taşır.

Tribulus Takviyesi Kullananların Yorumları

Tribulus takviyelerini kullananlar, diğer ürünlerde olduğu gibi deneyimlerini Supplementler.com’un yorumlar bölümünde paylaşmaktadır. Takviye ürünleri satın alan ve kullanan kişilerin yorumlarını okumak için bu bölümü inceleyebilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Tribulus Nedir?

Tribulus terrestris, “demir dikeni” olarak da bilinen küçük yapraklı bir bitkidir. Avrupa, Asya, Afrika ve Orta Doğu'nun bir kısmı dahil olmak üzere birçok yerde yetişmektedir.

Tribulusun Faydaları Nelerdir?

Tribulus hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için Tribulus Hakkında Her Şey başlıklı yazıyı okuyabilirsiniz.

Tribulus Ne İşe Yarar?

Tribulus terrestris ve saponinler hakkında yapılan pek çok araştırma bulunmaktadır. Bu konu hakkında bilgi edinmek için Tribulus Ne İşe Yarar? başlıklı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Tribulus Nasıl Kullanılır?

Tribulus takviyesinin ambalajında yer alan kullanım tavsiyeleri size bu konuda yardımcı olacaktır. Konu hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Tribulus Nasıl Kullanılır? başlıklı yazıyı tıklayın.

Kimler Tribulus (Demir Dikeni) Takviyesi Kullanabilir?

Takviye ürünlerin insanlar üzerindeki etkileri; fiziksel durum, yaş ve cinsiyet gibi pek çok faktör nedeniyle farklılık gösterebilir. Alacağınız tribulus takviyesinin içeriğini göz önünde bulundurup, doktorunuza danışarak kullanmaya uygun olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. İhtiyaç halinde, doktor önerisi ve yönlendirmeleriyle tribulus takviyesi kullanmayı düşünebilirsiniz.

Tribulus (Demir Dikeni) Takviyesi Nasıl Muhafaza Edilir?

Çoğu takviye üründe olduğu gibi tribulus takviyesi de banyo ve mutfak gibi nemli olmayan, direkt güneş ışığına maruz kalmayan bir ortamda saklanmalıdır. Satın alınan takviye ürünlerinin üzerinde yer alan saklama koşullarına ve son kullanma tarihine de dikkat edilmelidir.

Tribulus Takviyesi Nereden Satın Alınır?

Tribulus takviyesi ürünleri, fiziksel ve online mağazalar aracılığıyla satın alınabilir. Ürün içeriklerinin yer aldığı tablo, günde kaç defa ve ne kadar alınacağına dair kullanım önerisi gibi pek çok bilgiyi supplementler.com aracılığıyla öğrenmek ve satın almak mümkündür. Ayrıca deneyimli satış temsilcilerinin yer aldığı Supplementler mağazalarında da ürünlerin içeriklerine dair ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

 

 

Kaynaklar:

1.    Antibacterial and antifungal activities of different parts of Tribulus terrestris L. growing in Iraq, 2008

2.    Phytopharmacological overview of Tribulus terrestris, 2014

3.    Pro-sexual and androgen enhancing effects of Tribulus terrestris L.: Fact or Fiction, 2015


YÜKLENİYOR..