Supplementler
21 ürün listeleniyor.
Hardline Form 2 Kombinasyonu
%14

İndirim

987 TL

849 TL

Ürünü İncele
Hardline Thermo L-Karnitin Sıvı 1000 Ml + CLA One Kombinasyonu
%13

İndirim

1137 TL

989 TL

Ürünü İncele
Hardline Form Kombinasyonu
%7

İndirim

967 TL

899 TL

Ürünü İncele
Big Joy Thermonator Ripped + Clabig 1000 Mg Kombinasyonu
%7

İndirim

1090 TL

1013 TL

Ürünü İncele
Big Joy Thermonator L-Carnitine + Clabig 1000 Mg Kombinasyonu
%7

İndirim

1110 TL

1030 TL

Ürünü İncele
Big Joy Clabig 1000 Mg + Zeroshot 3000 Mg Kombinasyonu
%7

İndirim

920 TL

853 TL

Ürünü İncele
Big Joy BCAA Pro 4:1:1 Ripped + Clabig 1000 Mg Kombinasyonu
%11

İndirim

1199 TL

1066 TL

Ürünü İncele
GNC Tonalin CLA 1000 Mg 90 Kapsül

Tükendi

Ürünü İncele
MHP Super CLA 1000 Mg 180 Kapsül

Tükendi

Ürünü İncele
Sci-Mx CLA 1000 Mg Leancore 90 Kapsül

Tükendi

Ürünü İncele
Hardline Form 4 Kombinasyonu

Tükendi

Ürünü İncele
Nutrend CLA 800 Mg 60 Kapsül

Tükendi

Ürünü İncele

CLA

CLA (Konjüge Linoleik Asit) omega ailesine ait yağ asitlerinden biridir. CLA, doğal yollardan vücuda alınabildiği gibi dışarıdan besin takviyesi şeklinde de alınabilir. Takviye olarak alınabilen CLA ürünleri farklı formlarda bulunabilir.

CLA Çeşitleri

CLA takviyeleri farklı çeşitlere sahip olması sebebi ile gruplar halinde listelenebilir. Siz de CLA takviyesi kullanmak istiyorsanız hangi takviyenin size uygun olduğunu öğrenmek için CLA çeşitlerini inceleyebilirsiniz.


CLA Supplementleri

Bu kategorinin içerisinde bulunan CLA takviyeleri sadece konjüge linoleik asit içeren takviyelerdir. Sektörde bulunan bazı CLA takviyeleri farklı içeriklere sahip olabilmektedir ancak bu kategoride bulunan CLA takviyeleri sadece konjüge linoleik asit içermektedir. 

Patentli CLA 

Bu kategoride bulunan CLA takviyeleri, patentli tonalin ham maddesi kullanılarak üretilen CLA takviyelerinden oluşmaktadır. Tonalin® CLA aspir çiçeği yağından elde edilmektedir. Diğer CLA takviyeleri ise genellikle ayçiçek yağından üretilmektedir. 

Kompleks CLA Takviyeleri 

Bu kategoride bulunan CLA takviyeleri, formülünde konjüge linoleik asit içermesinin yanı sıra farklı bileşenler de içerir. Yeşil çay ekstresi veya aspir yağı gibi takviye edici ekstra içerikler bu kategoride bulunan CLA takviyelerinin içerisinde bulunabilir. Genellikle orta ve ileri seviye hedefleri olanlar bu kategorideki ürünleri tercih etmektedirler. 


En İyi CLA Markaları

CLA takviyeleri farklı formlarda ve gramajlarda bulunabilir. Formlarına ve çeşitlerine göre farklı kullanımları bulunan CLA takviyeleri sektörde bilinen birçok marka tarafından temin edilebilir. CLA takviyesi ürünlerini bünyesinde barındıran Hardline, Nature’s Supreme, Big Joy, Kingsize Nutrition ve Nutrend gibi markalar supplementler.com adresinde satışa sunulmaktadır. Siz de CLA takviyesi kullanmak istiyorsanız sizin için en uygun CLA takviyesini sektördeki öncü markaların arasından seçebilir, daha sonra seçtiğiniz CLA takviyesini satın alabilirsiniz. 

CLA Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

CLA takviyelerini seçerken ürünlerin orijinal olup olmadığına muhakkak bakılmalıdır. Onay ve izin numaraları, ayrıca üretici firmanın ürüne dair barkod ve lot numaralarının yer alıp almadığı da dikkat edilmesi gereken konular arasında yer alır. Almış olduğunuz CLA takviyelerine ait ambalajın tahrip edilmemiş ve bozulmamış olması da önemlidir. Ayrıca her türlü takviye edici gıda seçerken, mevcut durumunuzu göz önünde bulundurmanız ve doktorunuza danışmanız tavsiye edilir.


CLA Fiyatları

CLA takviyeleri farklı markalar tarafından farklı formlarda ve gramajlarda piyasada satışa sunulmaktadır. CLA takviyelerini satın almadan evvel hangi formun ve gramajın size uygun olduğunu seçmeniz ve buna göre fiyat araştırması yapmanız önemlidir. Bu durumda yaşınıza, cinsiyetinize veya bünyenize göre CLA takviyesi seçebilmek için öncelikle bir doktora danışabilirsiniz. Size en uygun CLA takviyesi çeşidini ve formunu bulduktan sonra ise sektörün önde gelen markalarının bulunduğu supplementler.com adresinden CLA takviyesi satın alabilirsiniz. CLA takviyelerinin fiyatları markasına, gramajına, formuna ve kullanım şekline göre değişkenlik gösterebilir. Dolayısıyla en doğru ürünü seçmek, CLA takviyesi alma süreçlerinin önemli adımlarından biri haline gelmektedir.


CLA Formları 

CLA takviyeleri supplementler.com adresinde kapsül formda piyasada satışa sunulmaktadır. 


Kapsül 

CLA takviyesinde kapsül form, kolay kullanım olanağı sayesinde dikkat çekmektedir. Pratik kullanımı ve kolay taşınabilirliği sayesinde kapsül CLA takviyesi çeşitleri yetişkin bireyler tarafından ilgi görmektedir. Bu formda CLA takviyesi içeriği midede sindirilebilen bir koruma ile kaplıdır. Yutulduktan sonra CLA takviyesi kapsülü vücut tarafından parçalanarak sindirim sistemine dahil olur. Genellikle CLA takviyesini hızlı ve pratik şekilde almak isteyen kişiler tarafından rağbet görür. Sıkça Sorulan Sorular

CLA Nedir?

CLA (konjuge linoleik asit), et ve süt ürünlerinde doğal olarak bulunan bir yağ asididir. İnek, keçi ve geyik gibi otla beslenip geviş getiren hayvanlar CLA barındırırlar. CLA, istenilen durumlarda takviye yoluyla vücuda alınabilmektedir. Daha fazla bilgi için “CLA Hakkında Her Şey” adlı yazımızı okuyabilirsiniz. 

CLA Nasıl Kullanılır?

Tüm takviyelerin farklı kullanım şekilleri olabilir. Kapsül formda bulunan CLA takviyeleri sıvı yardımı ile yutularak tüketilebilir. Size uygun CLA takviyelerini supplementler.com adresinden satın alabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için “CLA Nasıl Kullanılır?” adlı yazımızı okuyabilirsiniz. 

CLA Ne Zaman Kullanılır?

Eğer CLA takviyesi kullanmak istiyorsanız bir doktora danışarak bünyenize ve yaşınıza göre öneriler alabilir; kullanabileceğiniz CLA takviyesini ve uygun zaman dilimini öğrenebilirsiniz. Ayrıca CLA takviyelerinin üzerinde yazan kullanım direktiflerine de göz atabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için “CLA Ne Zaman İçilmeli?” adlı yazımızı okuyabilirsiniz. 

CLA Takviyesinin Faydaları Nelerdir?

Her takviyenin kendine has etkileri bulunur. CLA takviyesinin de kendi özellikleri bulunmaktadır. Bu özellikler yaş, cinsiyet ve bünye gibi etkenlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Eğer CLA desteği almak istiyorsanız bünyenize göre ne işe yarayacağını öğrenmenizde fayda vardır. Dolayısıyla bir doktora danışmanız önemlidir. Daha detaylı bilgi için “CLA Yararları Nelerdir?” adlı yazımızı okuyabilirsiniz. 


Kaynaklar 

  1. Production of conjugated linoleic acid and conjugated linolenic acid isomers by Bifidobacterium species, 2010

  2. CLA: The New Miracle Weight Loss Pill?, 2004

YÜKLENİYOR..