Supplementler

Ağırlık Kemeri

Ağırlık kemeri ağırlık antrenmanlarında yaygın olarak kullanılan fitness aksesuarlarındandır.

Ağırlık Kemeri modellerini Fitmoda'da inceleyin >>>

Başlıca özelliği yüksek ağırlıkla yapılan egzersizlerde (deadlift, squat gibi) bel ve sırt kaslarınızı desteklemek olan ağırlık kemerleri, ağırlık antrenmanları sırasında bel sağlığını korumak için tasarlanmıştır.

Ani yapılan hareketler ve yüksek ağırlıklar bel ve sırt kaslarında kramp oluşmasına ve kas zedelenmelerine neden olabilmektedir. Ağırlık kemerleri, beli destekleyerek bu tip zedelenmelerden korumak için mükemmel bir kavrayış sağlar.

Ağırlık Kemeri Ne İşe Yarar?

Ağırlık kemerleri bel ve sırt kaslarını korumak için tasarlanmış ürünlerdir. Vücut geliştirme yapanların yanı sıra, güç kaldırışları yapan sporcular tarafından da kullanılmaktadır. Özellikle deadlift egzersizi yapan sporcular,artan ağırlık yükünün, bel ve sırt bölgesindeki kaslara yaptığı baskıyı dengelemek ve olası zedelenmelerden korunmak için antrenmanları sırasında ağırlık kemeri kullanırlar.

Ağırlık kemerleri sadece erkek sporcular tarafından değil bayan sporcular tarafından da tercih edilen ürünlerdir. Harbinger bayan ağırlık kemerleri, farklı renk ve beden seçenekleriyle bayan sporcular tarafından tercih edilen ağırlık kemerlerinin başında gelmektedir.

Ağırlık kemerlerinin üretiminde neopren kumaş veya gerçek deri kullanılmaktadır. Dip egzersizi için üretilen ağırlık kemerleri ise ağırlık eklenmesine yardımcı özellikleri sayesinde egzersiz anında direnç artışına da yardımcı olmaktadır.

Ağırlık Kemeri Fiyatları

Ağırlık kemeri fiyatları markaları ve üretiminde kullanılan materyale göre farklılık gösterebilmektedir. Örneğin gerçek deri kullanılarak üretilen ağırlı kemerleri ya da zincir mekanizmasıyla ağırlık plakası takılabilen ağırlık kemerleri fiyatları, standart modellere göre farklı olabilmektedir.

YÜKLENİYOR..

;