Supplementler
Uniq2go Peanut XXL Protein Bar 67 Gr 12 Adet
%12
İndirim

280 TL

245 TL

Puanı: 84/100

Uniq2go Power Bademli ve Proteinli Maxi Bar 65 Gr 12 Adet
%19
İndirim

320 TL

259 TL

Puanı: 82/100

Bellanut Pirinç Kremasi 500 Gr

60 TL

Puanı: 83/100

Uniq2go In Love Fıstık Ezmeli Protein Bar 32 Gr 12 Adet
%3
İndirim

150 TL

145 TL

Puanı: 77/100

Uniq2go Fıstık Ezmeli Protein Midi Bar 40 Gr 16 Adet
%4
İndirim

270 TL

259 TL

Puanı: 77/100

Muscle Cheff Protein Chips 30 Gr

24 TL

Puanı: 83/100

Bellanut ProMüsli 500 Gr

73 TL

Puanı: 85/100

Uniq2go Chocodark Fındıklı Protein Bar 38 Gr 16 Adet
%13
İndirim

270 TL

235 TL

Puanı: 77/100

Uniq2go Power Bademli Protein Midi Bar 38 Gr 16 Adet
%8
İndirim

270 TL

249 TL

Puanı: 78/100

Sağlıklı Atıştırmalıklar

Sağlıklı atıştırmalıklar yüksek protein değerine sahip besinlerdir ve özellikle ara öğün olarak kullanılırlar. Şeker ve trans yağ oranı düşük olan sağlıklı atıştırmalıklar, sağlıklı yaşamaya özen gösteren, spor yapan ya da yapmayan herkes için önemli besin kaynaklarıdır.

Sağlıklı atıştırmalıklar “ara öğün” olarak tüketilen besinlerdir. Ara öğünler, vücudun ihtiyaç duyduğu besin maddelerinin alınması ve kan şeker seviyesinin belli bir düzeyde tutulması açısından önemlidir.

Sağlıklı Atıştırmalıklar Nelerdir?

Protein oranı yüksek sağlıklı atıştırmalıklar, vücudun ihtiyacı olan amino asit salınımını sabit düzeyde tutar. Düzenli şekilde antrenman yapan ve kas hacimlerini korumak isteyen kişiler için bu ara öğünler özellikle tavsiye edilmektedir.

Bir ürünün “sağlıklı atıştırmalıklar” kategorisinde değerlendirilmesi, içerdiği besin maddeleriyle de alakalıdır. Şeker ve trans yağ oranı düşük besinler herkes için, özellikle de spor yapan ve sağlıklı yaşamaya özen gösteren kişiler için önemlidir. Sağlıklı atıştırmalıklar konusunda bir başka önemli nokta da, az işlem görmüş tam gıdalardan üretiliyor olmalarıdır.

Yer fıstığı ezmesi, protein oranı yüksek protein barları, et proteini yönünden zengin kuru etler (jerky) ve hazır protein içecekleri önemli ve tercih edilen sağlıklı atıştırmalıkların başında gelmektedir.

Sağlıklı Atıştırmalık Çeşitleri

Yer fıstığı ezmesi protein bakımından zengin bir besindir. Kalori ve yağ oranı yüksek olsa da yer fıstıkları tekli doymamış yağlar içerir. Tekli doymamış yağlar, diğer yağlara kıyasla kalbiniz için daha faydalıdır.

Yer fıstıkları E vitamini yönünden de oldukça zengindir. Ayrıca magnezyum ve bakır gibi mineraller de içerirler. Protein barlar yüksek protein değerine sahiptir. Bu bakımdan, sadece antrenman yapanlar için değil, herkes için ideal sağlıklı atıştırmalıklardır.

Gün içerisinde protein bar tüketerek düzenli amino asit alımı kas hacimlerini korumalarını sağlar.  Özellikle ağırlık antrenmanları uygulayan kişiler protein barları sıklıkla tercih ederler. Bunun nedeni, protein karışımını hazırlamak için vakit olmadığı durumlarda alternatif olarak kullanılabiliyor olmasıdır.

Kuru et (jerky), protein yönünden zengin bir sağlıklı atıştırmalıktır. Kuru etin (jerky) üretiminde yağ etten ayrılır. Bu nedenle yağ oranı normal etlere göre oldukça düşüktür.

Ayrıca her bir paketin içerdiği kalori oranı, sağlıklı beslenen ve fit kalmak isteyen kişiler için ideal seviyededir.

Hazır protein içecekleri (Smoothie), yüksek protein ve düşük yağ oranına sahip içeceklerdir. Sporcuların, spor öncesinde ya da spor sonrasında ortaya çıkan protein ihtiyaçlarını pratik şekilde karşılamalarını sağlar. Sporcuların yanısıra diyet yapanların da günlük protein ihtiyacını karşılamaya yardımcı bir sağlıklı atıştırmalıktır.

Yüksek protein ve düşük yağ içeren yapısı sayesinde ara öğünlerde sıklıkla tercih edilirler.

YÜKLENİYOR..

;