Supplementler
Hardline Kilo Hacim 2 Kombinasyonu

561 TL

479 TL

Puanı: 94/100

Hardline Laktozsuz Kilo Hacim Kombinasyonu

451 TL

379 TL

Puanı: 92/100

Hardline Kilo Hacim 3 Kombinasyonu

512 TL

429 TL

Puanı: 94/100

Hardline Crossfit 2 Kombinasyonu

724 TL

619 TL

Puanı: 90/100

Muscle Cheff Fıstık Ezmesi 3 Adet 350 Gr

112 TL

99 TL

Puanı: 90/100

Muscle Cheff Protein Chips 30 Gr 6 Adet

60 TL

45 TL

Puanı: 88/100

Big Joy Taurine Powder 300 Gr

79 TL

Puanı: 83/100

Verimli ve tam performans bir antrenman için enerji düzeyinizin yüksek olması önemlidir. Profesyonel sporcular, enerji için bazı besinleri antrenman öncesi ve sonrası diyet listelerine dahil ederler. Sporcuların çokça tercih ettikleri bu popüler besin ve takviyeler arasında; tribulus, kafein, l-karnitin, koenzim, multivitamin, çinko ve BCAA vardır. Bunların yanı sıra karbonhidrat jelleri, Nosx (PW), Citruline Malat, taurin, MCT ve B kompleks gibi ürünler de sporcuların sıkça destek aldıkları gıda takviyeleri arasındadır.

Enerjik ve Dinç Olmak

Yaşam enerjisini yükseltmek, mutlu ve iyi hissetmenin anahtarıdır. Araştırmalar enerjik hissedildiği zaman kişilerin kendilerine güvenlerinin arttığını ve daha aktif olduklarını göstermektedir. Öte yandan, kendinizi yorgun hissettiğinizde, normalde sizi mutlu edecek aktiviteler bile istediğiniz etkiyi yaratmaz. Spor performansınız, enerji düzeyinizle yakından ilişkilidir. 

Zinde ve enerjik olan insanlar, daha sağlıklı bir yaşam tarzına eğilimlidir. Özellikle sporcuların gündelik yaşamlarını düzene sokmaları ve belirli bir plana sadık kalmaları gerekir. Kendiniz ile ilgili düşünceleriniz pozitif olduğunda, stresle başa çıkma ve hayattan daha fazla zevk alma yeteneğine sahip olursunuz. Böylece sürekli bir zindelik hisseder, programınızı bu enerjiyle şekillendirirsiniz. Hayat enerjinizin yüksek olması beslenme şeklinizle yakından ilintilidir, vücudunuzdaki enerji üretim metabolizmaları doğru besinleri kullanarak tam kapasite çalışır ve dinç hissetmenize yardımcı olur.

Enerji Veren Bir Beslenme Düzeni Oluşturmak

Tüm alanlarda en yüksek performansları elde etme arzusu ile yanıp tutuştuğumuz modern çağda, hızlı ve aktif yaşamlar sürüyoruz. Öyle ki, günümüzde en iyi performansı elde etmek için kendimizi sürekli enerji ihtiyacı içinde hissediyoruz. Sık sık antrenmanlarımıza iş çıkışı tükenmiş halde gidiyoruz, bu yüzden gıda takviyeleri çoğu zaman sporseverler tarafından tercih edilen destekler arasında yerini alıyor. Özellikle antrenman öncesi ve sonrası tüketilebilen supplementlerden olan BCAA, l-karnitin, kafein ve tribulus, sporcular tarafından çokça kullanılan ürünler arasında başta geliyor.

Vücudumuzun enerji için kaynaklara ihtiyacı vardır; bu kaynaklar besinlerdir. Diyet listenizi, gerekli tüm besin maddelerini sağlayan ve enerji seviyenizi yükseltmeye yardımcı olan sağlıklı yiyecekler ile oluşturun. Örneğin, kafeinin zindelik hissi yarattığı düşüncesi, iş yerlerinde bolca tüketilen kahve ile de basitçe gözlenebilir. Bu tip bileşenleri içeren besinler olduğu gibi takviye edici gıdalar da vardır. 

Bunların yanı sıra sporseverler için ara öğünler büyük önem taşır. Ara öğünler hem sağlıklı hem de besleyici atıştırmalıklarla oluşturulabilir, kahvaltılık olarak da tüketilebilecek bu seçenekler çok çeşitli ve lezzetlidir. Fıstık ezmesi, granola ve enerji barları, protein barlar, yulaf, müsli ve gevrekler, sporcuların damak zevkine hitap ederken, zamandan kazandırır ve diyet listelerinden çıkmamalarına yardımcı olur.

 

YÜKLENİYOR..