Supplementler
Olimp R-Weiler Shot 20 Ampul

690 TL

Puanı: 90/100

Big Joy Taurine Powder 300 Gr

159 TL

Puanı: 83/100

Hardline Ribose 300 Gr

419 TL

Puanı: 81/100

Big Joy Betaine 120 Tablet

129 TL

Puanı: 78/100

Red Bull Enerji İçeceği 4 x 250 mL
%5
İndirim

80 TL

76 TL

Puanı: 77/100

Weider Nosx10 908 Gr
%30
İndirim

399 TL

279 TL

Puanı: 77/100

Enerji ve Dayanıklılık

İyi bir performans sergilemek için vücudun enerji ihtiyaçlarının doğru şekilde karşılanması ve dayanıklılığının da maksimum seviyeye getirilmesi önemlidir. Enerji ve dayanıklılık ürünleri, tüm sporcular için enerjiyi ve dayanıklılığı destekleyici özelliğe sahip ürünlerdir. Hedefin ne olduğuna ya da hangi sporla uğraşıldığına bağlı olarak da takviye tercih edilebilir. Örneğin enerji ve dayanıklılıktan farklı olarak yüksek kondisyon isteyen sporla uğraşanlar içeriğinde Taurin amino asidi içeren ürünleri tercih edebilirler.

Enerji ve Dayanıklılık Ürünleri Ne İşe Yarar?

Özellikle vücut geliştirme sporu yapan ve ağırlık antrenmanları yoluyla fitness seviyesini geliştirmeye çalışan kişilerin tercih ettiği, antrenmanlarında maksimum verimi gösterebilmelerine katkıda bulunacak sporcu gıdalarıdır. Enerji ve dayanıklılığın antrenman boyunca devam etmesine yardımcı olacak olan bir pre-workout takviyesi sayesinde kendinizi hem zihinsel hem de fiziksel olarak antrenmana hazırlayabilirsiniz.

İyi bir zihin-kas iletişimi, antrenmanlarınızdan alınacak verimi de arttıracaktır. Örneğin voleybol ve basketbol gibi temposu yüksek olan spor dallarında rakibinize karşı her zaman tetikte olmalısınız. Bu tür spor dallarında zıplama, atlama ve sıçrayışlar yoğun bir şekilde oyuna dahil olur ve patlayıcı güç de bu esnada devreye girmektedir. Ağırlık antrenmanlarında da enerji ve dayanıklılığınız için antrenman öncesi kullandığınız pre-workout ürünler önemli bir işlev görmektedir. Zihnen sizi zinde ve uyanık tutacak bu ürünlerle daha verimli antrenmanlar çıkarırsınız. 

Bunun yanında kondisyon gerektiren bisiklet ve koşu gibi sporları yapanlar için de enerji artmasına yardımcı ve dayanıklılığı destekleyen takviyelerin kullanılması önerilmektedir.

Enerji ve Dayanıklılık Destekleyici Takviyeler Hangileridir?

İçeriği değişmekle birlikte enerji ve dayanıklılığı destekleyen takviyelerin içeriğinde yaygın olarak kreatin ve kafein bulunmaktadır. Kafein vücut içerisinde uzun süre dolaşımda durabilir. Yan etkileri genelde azdır. Kreatin ise yüksek yoğunluklu aktivitelerde dayanıklılığınızın artmasına yardımcı olur. Patlayıcı kuvvet üzerinde de olumlu etkileri olduğu bilinmektedir.

Enerji ve dayanıklılığın artmasına yardımcı olan takviyeler hem toz hem de sıvı formda olabilmektedirler.

YÜKLENİYOR..

;