Supplementler
Weider L-Carnitine Liquid 3000 Mg 20 Ampul
%36
İndirim

549 TL

349 TL

Puanı: 89/100

Hardline Burner 120 Tablet

159 TL

Puanı: 84/100

Hardline Thermo L-Karnitin 500 mL

109 TL

Puanı: 89/100

Hardline Karnitin 100 Kapsül

145 TL

Puanı: 79/100

Hardline Carnipure 100 Kapsül

179 TL

Puanı: 86/100

Hardline MCT Oil 500 mL

159 TL

Puanı: 84/100

Yağ Yakmak

Yağ yakmak aslında kolay bir matematik denklemidir; her gün besinlerle aldığınızdan daha fazla kalori yaktığınızda bu süreç başlar. Ne yediğiniz ve nasıl egzersiz yaptığınız yağ yakımında büyük farklar yaratabilir. Göbek eritme, zayıflama ve bölgesel incelme hedefleri aslında yağ yakımının sonuçlarıdır. Sporcular yağ yakma hedeflerine ulaşmak için sıklıkla takviye gıdalardan da destek alır; karnitin (L-Carnitine), kafein ve CLA bunlar arasında yer alır.

Yağ Yakımını Etkileyen Faktörler

Genel sağlığınızı iyileştirmek, zayıflamak ve fazla yağları yakmak bazen zor olabilir. Diyet ve egzersize ek olarak, diğer birçok faktör kilo ve yağ kaybını etkileyebilir. Neyse ki, hızlı ve kolay bir şekilde yağ yakmayı artırmak için atabileceğiniz birçok basit adım vardır.

Yüksek yoğunlukta egzersiz yaptığınızda, toplam kalori yakma oranınız artar ancak düşük ila orta yoğunlukta egzersiz yaparken vücudunuz yağ depolarını daha verimli şekilde yakar. Koşu bandı ve bisiklet gibi pek çok spor salonu ekipmanı, vücudunuzun yağ ve karbonhidrat depolarını neredeyse eşit oranda kullanarak enerji dönüşümü sağlar. Yoğunluk arttıkça, vücudunuz çoğunlukla hızlı enerji için kolayca erişilen karbonhidratlara (glikojen) yönelir.

Kas Kütlesi ve Yağ Yakımı

Yağ yakmak söz konusu olduğunda, vücut kompozisyonu büyük fark yaratır. Kaslar, dinlendikleri zamanlarda bile yağlı bölgelerden çok daha fazla kalori yakar. Yani ne kadar fazla kas kütlesi kazanırsanız o kadar iyi sonuçlar alırsınız. Kas kütlenizi artırdığınız zaman hem daha fit bir görünüme kavuşursunuz hem de formunuzu uzun süre korumanız mümkün olur. Eşsiz bir vücut kompozisyonu dengesi, daha az yağ ve daha fazla kasa doğru değişim ile sağlanır, bu dengeyi korumak kilo kontrolünde süreklilik de sağlar.

Yağ Yakımı Nasıl Gerçekleşir?

Yağ yakımının nasıl gerçekleştiğini anlamak, vücudunuzu hedeflediğiniz görünüme ulaştırmak için çok önemlidir.

Vücut, yağı şu şekilde kullanır: Yağ, makul miktarlarda, vitamin emilimini destekler ve hormonların üretilmesine yardımcı olur, ancak çok fazla tüketildiğinde, vücudun onu depolamaktan başka yapabileceği pek bir şey kalmaz. 1 gram yağın 9 kalori olduğunu düşünürsek, bu sürecin ciddi sonuçları olabilir.

Yağ yakmak için sadece yemenizin sakıncalı olduğu veya kaçınmanız gereken gıdalara odaklanmamanız gerekir. Metabolizmanızın hızlı çalışmasını sağlamak yağ yakma olasılığınızı artırır. Metabolizmanızı harekete geçiren ve hızlandıran birçok besin vardır. Örneğin yulaf ezmesi, fındık, avokado, zeytinyağı, yağlı balıklar, yumurta, baharatlar ve greyfurt bunlardandır. Ayrıca sporcular yağ yakımı hedefleri için L-Carnitine, CLA ve kafein gıda takviyelerini de sıklıkla tercih ederler.

YÜKLENİYOR..

;