Supplementler
One Up Multivitamin 60 Kapsül

69 TL

59 TL

Puanı: 94/100

One Up C Vitamini 1000 Mg 60 Tablet

59 TL

49 TL

Puanı: 88/100

GNC Men's Arginmax 90 Tablet

259 TL

149 TL

Puanı: 88/100

GNC Mega Men 90 Tablet

250 TL

Puanı: 94/100

One Up Multivitamin 30 Kapsül

39 TL

34 TL

Puanı: 93/100

New Life GinVit-LC 30 Tablet

69 TL

Puanı: 86/100

Vitaminler vücudunuz için vazgeçilmez öneme sahip mikro besin maddeleridir. Söz konusu aktif bir hayat ise bu besinlerin önemi daha da artar. Ağırlık antrenmanları, koşu ve diğer yorucu aktiviteler iyi bir beslenme programı ile birlikte uygulandığında vücudun bağışıklık sistemi de güçlenir. Bazı vitaminler protein ve amino asit sentezi sırasında görev alırlar. Vücudun makro besinlerden iyi bir şekilde yararlanabilmesi için mikro besinler ile de desteklenmesi gerekir. Vitamin takviyeleri, multivitamin ve C vitamini takviyesi sporcuların en çok tercih ettiği vitamin çeşitleri arasındadır. Vitamin çeşitlerine Supplementler.com'da ulaşabilirsiniz.

Vitaminler Nedir?

Vitamin, suda ve yağda çözünen çeşitlere sahip organik moleküllerdir. İnsanlar metabolizmalarının düzgün çalışabilmesi için protein, yağ ve karbonhidratta olduğu gibi vitaminlere de ihtiyaç duyarlar. Sporcu beslenmesi için de vitaminler önem taşır. Enerji oluşum metabolizmasından kas ve kemik dokularının korunmasına birçok farklı metabolik faaliyette vitamin besinleri görev alır. Makro besinler ve minerallerin emilimi için vitaminlerin yeterli miktarda alınması gerekir.

Vitaminlerin Faydaları Nelerdir?

Bazı vitaminler vücutta protein ve amino sentezi gibi görevlerde rol oynar. Bunlara örnek olarak B6 vitaminini verebiliriz. B6 vitamini normal protein ve glikojen metabolizmasına katkıda bulunur. Sporcuların sıkça tercih ettikleri C vitamini ise yoğun fiziksel egzersiz sırasında ve sonrasında bağışıklık sisteminin normal fonksiyonunun korunmasına katkıda bulunur. C vitamini ayrıca kemik ve kas dokuları için önemli demir emilimini arttırır. Birçok sporcu B kompleks vitaminlerini ve multivitamin takviyelerini daha enerjik hissetmek için kullanır. 

Yoğun aktiviteler sonrası vücudunun toparlanabilmesi için besin maddelerine olan ihtiyacı artmaktadır ve bunların azlığı hem performansı etkiler hem de antrenman sonrası toparlanmanızı geciktirerek bir sonraki antrenman seansınıza hazırlanmada sizi geride bırakabilir. Vitaminler kategorisinde vitamin markaları ve çeşitleri arasından ihtiyacınıza yönelik ürünleri inceleyebilirsiniz.

YÜKLENİYOR..