Supplementler
Muscle Cheff Yer Fıstığı 350 Gr

34 TL

27 TL

Puanı: 88/100

Muscle Cheff Frambuaz Ezmesi 350 Gr

42 TL

33 TL

Puanı: 87/100

Muscle Cheff Fıstık Ezmesi 3 Adet 350 Gr

112 TL

99 TL

Puanı: 90/100

Grenade Carb Killa Spread 360 Gr

69 TL

39 TL

Puanı: 85/100

Weider Nut Protein Choco Spread 250 Gr

29 TL

19 TL

Puanı: 87/100

Fıstık ezmesi lezzeti ve protein değerleri ile sporcuların en sevdiği atıştırmalıklardan bir tanesidir. Sağlıklı yağ ve yüksek proteinli içeriği ile fıstık ezmeleri son dönemde sağlıklı atıştırmalıklar tüketmeyi tercih eden bilinçli tüketicilerin de favorilerinden biri olmuştur. Sabah kahvaltılarının enerji verici lezzeti yer fıstığı ezmesi farklı aroma ve çeşitlere de sahiptir. Sporcuların yoğun talebi ile çeşitleri artan bu ürün grubuna şekersiz fıstık ezmesi, diyet fıstık ezmesi, yüksek proteinli fıstık ezmesi ve fındık ezmesi gibi seçenekler eklenmiş, beyaz çikolatalı, hindistancevizli ve bitkisel yağlar içeren seçenekler zamanla artmıştır. Krema gibi yumuşak formda olanların yanı sıra akışkan ve katı formda olan fıstık emzeleri de vardır. Proteinli fıstık ezmeleri genellikle daha katıdır. En iyi fıstık ezmesi markaları ve seçenekleri Supplementler.com'da!

Fıstık Ezmesi Nedir?

Fıstık ezmesi sabah kahvaltısında ya da ara öğünlerde en çok tercih edilen atıştırmalık ürünlerden biridir. Fıstık ezmesi kalori açısından diğer atıştırmalıklara göre biraz yüksek kalır ancak bunun sebebi içerdiği yüksek sağlıklı yağ ve protein miktarıdır. Karbonhidrat oranı az olan, yüksek miktarda lif içeren bu ürünler sporcu beslenmesinin yıllardır önemli br parçası olmuştur. Tüm dünyada en çok kabul gören atıştırmalıklardan biri olan fıstık ezmeleri şekersiz ve glutensiz seçenekleri ile de farklı diyet türlerine uygun ürünler tercih edenlerinlerin sevdiği yiyeceklerdir. Oda sıcaklığında kendi kavanozunda muhafaza edildiğinde uzun süre açılmadığı takdirde üstü yağ tabakası ile kaplanabilen fıstık ezmeleri yenilebilir durumdadırlar. Bekledikleri süreçte kendi doğal yağları yüzeye çıkar.

Bu ürünlerin sağlıklı yağ da dediğimiz doymamış yağ içeriği güçlüdür. Ayrıca yer fıstığı içeriğinden gelen kalsiyum, potasyum, magnezyum, demir minerallerini de içerirler.

Fıstık Ezmesi Çeşitleri

Lif açısından zengin ve proteini yüksek yer fıstığı ezmeleri, oldukça akışkan formda olanların yanı sıra fıstık kreması formunda ve katı formda da bulunmaktadır. Parçacıklı fıstık ezmeleri de popüler ürünler arasındadır. Saban kahvaltısında spor öncesi enerji toplamak isteyenlerin yanı sıra sağlıklı kek alternatifleri içerisinde tariflerine fıstık ezmeleri ekleyenlerin sayısı her gün artmaktadır. Sporcu beslenmesi için önemli bir yere sahip olan bu ürün, sağlıklı beslenme ile ilgilenen ve sağlıklı tarifler üreten kişilerin de en çok kullandığı malzemelerden biri haline gelmiştir.

YÜKLENİYOR..