SIRALA

FİLTRE
Z-A Fiyat ▼ Oy ▼ Servis Başı Fiyat ▼
Nutrend Beef Protein 900 Gr

139 TL

Puanı: 86/100

Musclemeds Carnivor Protein 1816 Gr

259 TL

239 TL

Puanı: 75/100

Et protein tozu, sporcuların faydalanabilecekleri önemli bir protein tozu çeşitidir. Et protein tozu kırmızı etten elde edilmektedir. Kırmızı et proteince zengin bir besindir ancak yüksek oranda doğmuş yağ ve kolesterol içermektedir. Bu nedenler sporcular et yiyerek alacakları proteini, et protein tozu kullanarak almayı tercih etmektedirler.

Et protein tozları ayrıca amino asit profili bakımından da zengin sporcu besinleridir. Bilindiği üzere sporcular için en önemli takviyelerden biri olan Whey Protein Tozları sütten elde edilmektedir. Süt içerisinde bulunan laktoza karşı duyarlı bünyeye sahip sporcular için Et Protein Tozu ideal bir alternatiftir. Gluten içermiyor olması bakımından da tercih edilmektedir. 

Et Proteinin Faydası Nedir? 

Kas inşa etmek ve vücut geliştirme konusunda protein kaynağı arayanlar için kırmızı et en önemli hayvansal protein kaynaklarındandır. Et protein tozu kırmızı etin işlenmesi neticesinde elde edilmektedir. İşlenme sırasında da et içerisindeki yağ, kolestrol ve faydalı olmayan besinler ayrıştırılmaktadır. Bu sayede kırmızı etten alınması gereken protein ihtiyacının karşılanmasına destek olurken, gereksiz ve zararlı olabilecek besin maddelerinin de tüketilmemesine olanak verir. 

Kırmızı etten alınan protein, kas geliştirme konusunda en önemli besin maddelerinden birisidir. Kırmızı et tüketilerek et proteini ihtiyacı elbette karşılanabilir. Fakat sporcular için gereken protein miktarının karşılanabilmesi için tüketilmesi gereken kırmızı et miktarı kişinin bünyesinde olumsuz bazı etkiler yaratabilecek kadar çoktur. Bu nedenle kırmızı etten alınacak protein ihtiyacının karşılanabilmesi üzere et protein tozu ideal bir alternatiftir.

Et Protein Tozu Zararlı Mı?

Et protein tozu kırmızı etin işlenmesi ile elde edilen bir protein tozudur. Kırmızı et yiyerek aldığınız protein ile et protein tozu tüketerek aldığınız protein aynıdır. Üstelik yağ ve kolestrol gibi gereksiz ve zararlı olabilecek besin maddelerinden ayrıştırılmıştır. Tüm bunlar göz önüne alındığında rahatlıkla söylenebilir ki, et protein tozu tüketmenin zararlı bir yanı bulunmamaktadır. Satışı yapılan tüm et protein tozları T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın onayına ve iznine tabi olarak satılmaktadır.

YÜKLENİYOR..