Supplementler

Et protein tozu, sporcuların faydalanabilecekleri önemli bir protein tozu çeşitidir. Et protein tozu kırmızı etten elde edilmektedir. Vücut geliştirme tutkunlarının en önemli protein kaynaklarından biri sığır eti olsa da, hazırlaması ve tüketilmesi için oldukça fazla zaman ve kaynak gerektirir. Bu nedenle sporcular et yiyerek alacakları proteini, çok daha yüksek konsantrasyonda ve hızlı şekilde et proteini tozlarından alabilmektedirler.

Et Protein Tozu Nedir?

Et protein tozları amino asit profili bakımından da zengin sporcu besinleridir. Bilindiği üzere sporcular için en önemli takviyelerden biri olan Whey protein tozları sütten elde edilmektedir. Süt içerisinde bulunan laktoza karşı duyarlı bünyeye sahip sporcular için et protein tozu ideal bir alternatiftir. Gluten içermiyor olması bakımından da tercih edilmektedir.

Et Proteinin Faydası Nedir?

Kas inşa etmek ve vücut geliştirme konusunda protein kaynağı arayanlar için kırmızı et en önemli hayvansal protein kaynaklarındandır. Et protein tozu kırmızı etin işlenmesi neticesinde elde edilmektedir. İşlenme sırasında da et içerisindeki yağ, kolestrol ve faydalı olmayan besinler ayrıştırılmaktadır. Bu sayede kırmızı etten alınması gereken protein ihtiyacının karşılanmasına destek olurken, gereksiz ve zararlı olabilecek besin maddelerinin de tüketilmemesine olanak verir.

Kırmızı etten alınan protein, kas geliştirme konusunda en önemli besin maddelerinden birisidir. Kırmızı et tüketilerek et proteini ihtiyacı elbette karşılanabilir. Fakat sporcular için gereken protein miktarının karşılanabilmesi için tüketilmesi gereken kırmızı et miktarı kişinin bünyesinde olumsuz bazı etkiler yaratabilecek kadar çoktur. Bu nedenle kırmızı etten alınacak protein ihtiyacının karşılanabilmesi üzere et protein tozu ideal bir alternatiftir.

Et Protein Tozu Zararlı mı?

Et protein tozu kırmızı etin işlenmesi ile elde edilen bir protein tozudur. Kırmızı et yiyerek aldığınız protein ile et protein tozu tüketerek aldığınız protein aynıdır. Üstelik yağ ve kolestrol gibi gereksiz ve zararlı olabilecek besin maddelerinden ayrıştırılmıştır. Tüm bunlar göz önüne alındığında rahatlıkla söylenebilir ki, et protein tozu tüketmenin zararlı bir yanı bulunmamaktadır. Satışı yapılan tüm et protein tozları T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın onayına ve iznine tabi olarak satılmaktadır.

YÜKLENİYOR..

;