SIRALA

FİLTRE
Z-A Fiyat ▼ Oy ▼ Servis Başı Fiyat ▼
Weider Low Carb Protein Shake 250 ml

15 TL

10 TL

Puanı: 89/100

Isopure Zero Carb Protein Drink 591 ML

20 TL

15 TL

Puanı: 96/100

Isopure Cocotein Protein Drink 473 ML

20 TL

15 TL

Puanı: 96/100

Qnt Protein Shake 330 ML

15 TL

14 TL

Puanı: 87/100

Weider Low Carb Protein Shake 250 ml 24 Adet

299 TL

229 TL

Puanı: 90/100

High Protein 200 ml Protein Shake 24 Adet

279 TL

139 TL

Puanı: 92/100

Qnt Protein Shake 330 ML 6 Adet

84 TL

79 TL

Puanı: 88/100

Hazır Sıvı Protein İçeceği Nedir?

Sıvı protein içecekleri, hazır olarak satışa sunulan ve içerdikleri yüksek protein oranıyla her türden antrenman yapan sporcuların kullanabileceği ürünlerdir. Protein tozları denilen ürünler ise isminden de anlaşılacağı gibi toz formda olan ürünlerdir. Bilindiği gibi proteinler, amino asitlerin zincir halinde birbirlerine kenetlenmesi sonucu meydana gelen organik bileşiklerdir ve canlı organizmaların temel yapı taşıdır.  

İki çeşit protein vardır: hayvansal kaynaklı proteinler ve bitkisel kaynaklı proteinler. Dünyada üretilen pek çok sıvı protein çeşitlerini incelediğimizde, hem hayvansal kaynaklı (whey) hem de bitkisel kaynaklı proteinlerden elde edilmiş olduklarını görebiliriz.

Sıvı Proteinlerin Faydaları Nelerdir?

 Ağırlık antrenmanı yapan ya da diğer spor branşlarıyla uğraşan bireyler için protein alımı oldukça önemli bir konudur. Protein yetersizliği vücudun normal çalışma düzenini olumsuz yönde etkileyebileceği gibi bireylerin spor performanslarını da düşürebilmektedir. Sıvı proteinlerin en büyük avantajı, içime hazır olmaları sebebiyle en pratik ve zahmetsiz protein kaynağı olmalarıdır. Yüksek protein içeriğiyle bu ürünler antrenman öncesinde ve özellikle de yoğun bir antrenman sonrasında hemen içilebilir. Antrenman sonrası içtiğinizde vücut tarafından hızlıca emilimi gerçekleşir ve yoğun bir antrenman sonrası kas onarım süreci böylece başlatılmış olur. Ayrıca bu içecekleri sadece ağırlık antrenmanlarını uygulayan üst düzey sporcular değil, günlük beslenme düzeninde protein ihtiyacını karşılamaya çalışan sıradan bireylerinde alması tavsiye edilmektedir çünkü protein alımı diyetlerde hep eksik kalan ve gereken önemin verilmediği bir konudur.

Protein içeceklerinin (Protein Shake) Kullanımı:

 Bu konu günlük beslenmenizde ne kadar protein aldığınızla bağlantılıdır. Hayvansal gıdaları kısıtlayan bir diyetiniz varsa günlük almanız gereken protein miktarı hedefini tutturmanız zorlaşabilir. Kalori alımınızı arttırmadan günlük protein ihtiyacınızı hazır protein içecekleriyle karşılamanız mümkündür. 

Ne Kadar Protein Almalıyım?

Yetişkinler için tavsiye edilen günlük protein alımı kilo başına 0.8 gramdır. Ancak bu miktar hayatlarını normal bir şekilde sürdüren bireyler için geçerli bir veridir. Düzenli egzersiz yapan ve özelikle de ağırlık antrenmanları uygulayan bireylerin protein gereksinimi bu miktardan daha yüksektir. Yeterince protein alımı yapılmadığında kas oranı kaybedilebilir ve yeni kas dokusu geliştirilemez. Bu yüzden yoğun bir şekilde ağırlık antrenmanları yapan bireylerin kilo başına 2-2.5 gram protein almaları tavsiye edilmektedir. Örneğin 90 kg gelen bir birey için bu değerler ortalama 180-250 gram protein etmektedir. Bu değerler sedanter bir hayat tarzı sürdüren bireyler için yüksek olabilir ancak yoğun fiziksel aktivitelerde bulunan bireyler protein miktarlarına gereken önemi vermediklerinde gelişimlerinin ve performanslarının gerileyebileceği bildirilmektedir. 

YÜKLENİYOR..