Supplementler


Kreatin Faydalı mı?

Kreatin Nedir?

Kreatin (kreatin monohidrat), hayvanlarda ve insanlarda, esas olarak kaslarda bulunan organik bir bileşiktir. Kreatin, temel olarak enerji sağlamaya yardımcı olur. Çoğunlukla sporcular tarafından egzersiz performansı ve kas kütlesini geliştirmek için kullanılır. Ulusal Collegiate Athletic Association (NCAA) ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından onaylanmıştır ve vücut üzerindeki zararlı etkileri konusunda hiçbir tıbbi kanıt bulunamamıştır.

Kreatin Faydaları Nelerdir?

Kreatin, ATP depolarınızı doldurmaya yardımcı olur. ATP, hareket ederken vücudunuzun kullandığı enerjinin kimyasal formudur. Temel olarak kreatin, özellikle hızlı ve yoğun hareketler için daha fazla enerjiye sahip olmanıza yardımcı olur. Vücudunuzda doğal olarak bulunan ve enerji oluşturmanıza yardımcı olan kimyasalların seviyelerini yükselterek çalışır. Bu sayede daha fazla ve daha sık antrenman yaparak daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Bununla birlikte doktor verdiği takdirde Parkinson hastalığı, nöro rahatsızlıklar, depresyon ve yüksek kolesterol tedavilerinde destek olarak da kullanılır (1).

Kreatinin işleyişi ve yararları hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için “Kreatin Nedir, Nasıl Çalışır?” makalesini okuyabilirsiniz.

Güncellenme Tarihi : 23.11.2021
Yayınlanma Tarihi : 3.08.2018
FIT TEST

İhtiyacın Olanı Biz Biliyoruz! Sen de Öğrenmek İstersen

HEMEN TESTE BAŞLA

YÜKLENİYOR..