Supplementler


Whey Protein Yararları

Whey proteinin hayat kalitesini arttırmaktan, açlığın yatıştırılmasına kadar pek çok konuda güçlü yanı bulunuyor. Whey protein yararları ile ilgili bazı araştırmaları sizin için inceledik.

Yağ Yakar ve Kas Kütlesini Korur

Minnesota’da yapılan bir araştırmada deneklerin günlük kalorileri 500 kalori azaltıldı ve bir kısmına whey proteini ve bir kısmına da eşit değerde başka bir içecek karışımı verildi. 12 haftanın sonunda whey proteini tüketen grubun %6.1 daha fazla yağ yaktığı ve kas kütlesini koruduğu görüldü.

Hacimlendirir ve Güçlendirir

Texas Baylor Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, iki gruba ayırdıkları ve dayanıklılık antrenmanı yapan 19 erkek ile gerçekleştirdikleri 10 haftalık bir araştırmada, bir gruba 14 gr. whey ve kazein proteini ile 6 gr. amino asit, diğer gruba da 20 gr. plasebo etkili bir ürün verdiler. Whey tüketen grupta yağsız kas kütlesinde ve kas gücünde (hacimde ve güçte) artış görüldü.

İştahı Azaltır

Avustralya’da yapılan bir araştırmada 28 obez erkek 4 gruba ayrıldı ve her grup farklı içecekler tüketti. 50 gr. whey proteini içeren karışımı içen grubun 4 saat sonra açlık hormonları ölçüldüğünde, diğer gruplardan daha az olduğu görüldü.

Whey protein hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için “Whey Protein Hakkında Her Şey” yazımızı okuyabilirsiniz.

Whey protein tozu çeşitlerini inceleyip, satın almak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Güncellenme Tarihi : 22.11.2021
Yayınlanma Tarihi : 25.08.2016
FIT TEST

İhtiyacın Olanı Biz Biliyoruz! Sen de Öğrenmek İstersen

HEMEN TESTE BAŞLA

YÜKLENİYOR..