Termojenik Yağ Yakıcılar Nasıl Kullanılmalıdır?

523 Görüntülenme

Doğru kullanıldığında bu takviyeler, size enerji verecek ve daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olacak güvenli bir yoldur.

Kilo vermek için çalışan pek çok kişinin yapması gereken şey, kalori alımlarını azaltmaktır. Ek olarak, zorlayıcı egzersizler için gerekli olan zaman ve motivasyon yaratılmalıdır.  

Termojenik Ne Demek?

Termojenikler olarak adlandırılan vücut ısısını artıraran kalori yakma takviyeleri, egzersiz yapmak için size enerji sağlayabilir ve yaptığınız zaman daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olabilir. Ne yazık ki bu takviyeler, çoğu zaman yanlış anlaşılma ve yanlış kullanımdan kaynaklı işe yaramadığı veya kişiye zarar verdiği yönünde kötü eleştiriler alırlar. Şimdi bu yaygın olarak kullanılan termojenik yağ yakıcı takviyelerinin içyüzlerine birlikte göz atalım.

Termojenik Yağ Yakıcılar Ne İşe Yarar?

Doğru kullanıldığında bu takviyeler, size enerji verecek, sağladığı termojenik etki (vücut ısısını artırma) ile metabolizma hızınızı artıracak ve daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olacak güvenli bir yoldur. “Termojenik” kelimesinin sizi korkutmasına izin vermeyin! Termojenez ısı üretimidir ve termojenik ürünler basitçe söylemek gerekirse metabolik fonksiyonları hızlandırır.

Termojenik yağ yakıcıların yararları hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için “Termojenik Yağ Yakıcılar Ne İşe Yarar?” makalemizi mutlaka okuyun!

Termojenik Yağ Yakıcıların İçerisindeki Bileşenler Nelerdir?

Kafein, termojenik özelliklere sahiptir ve buna müteakiben termojenik takviyelerde ana bileşen olmuştur. Guarana gibi kahve çekirdeklerine benzer tohumlardan elde edilen, ancak iki kat kafein içeren bitkisel karışımlar da bu tip yağ yakıcı takviyelerde yer alan yaygın bir bileşenlerdir. Guarana çekirdeği ekstresi, siyah çay yaprağı ekstresi, üzüm kabuğu ve çekirdeği ekstresi, zencefil kökü ekstresi ve dereotu ekstresinin bir karışımını içeren özgü bir termojenik diyet takviyesinin kalori yakımını yüzde 60'a kadar arttırdığı gösterilmiştir. 

Termojenik Yağ Yakıcı Nasıl Kullanılır?

Termojenik ürünler, kafein gibi doğal uyarıcılar içerdiğinden, bunları ilk kullanmaya başladığınızda önerilen en düşük dozu almak en iyisidir. Bu, hassasiyetinizi değerlendirmenize ve kendninizi buna göre ayarlamanıza olanak tanır. Bu takviyeleri egzersizden 30-60 dakika önce almanız, daha yoğun ve daha uzun süre çalışmanıza yardımcı olabilir ve ayrıca daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olabilir. Tavsiye edilen günlük dozdan daha fazlasını almamalı ve yatmadan hemen önce termojenik bir takviye kullanmamalısınız. Çünkü, içerdiği uyarıcı etkiye sahip bileşenlerden (kafein gibi) dolayı uykuya dalmanızı zorlaştırabilir ve ayrıca uykunuzun kalitesini de bozabilir.

Sağlıklı bir egzersiz ve diyet programı ile birlikte kullanıldığında termojenik yağ yakıcı ürünleri, cephaneliğinizde kullanmak için bulundurduğunuz harika bir alet olabilir ve kilo verme çabalarınızı desteklemeye yardımcı olabilir.

Etiketler: Karnitin

YÜKLENİYOR..